Otrdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins
weather-icon
+-3° C, vējš 0.45 m/s, A-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Iesaukums dienestā turpinās

Kaut no 2007. gada Latvijā plānots pilnībā pāriet uz profesionālo armiju, iesaukšana obligātajā militārajā dienestā aktīvi turpinās.

Kaut no 2007. gada Latvijā plānots pilnībā pāriet uz profesionālo armiju, iesaukšana obligātajā militārajā dienestā aktīvi turpinās. Turklāt šogad tā ir pat intensīvāka nekā iepriekš, un retāk piemēro iesaukuma atlikšanu.

Zemgales valsts militārā dienesta pārvaldes Aizkraukles rajona nodaļas vadītājs Jānis Plinta informē, ka, gaidīdami profesionālo armiju, daudzi jaunieši kļūdaini domā: obligātajā militārajā dienestā vairs nav jādodas.
— Lai atceltu obligāto militāro dienestu, nepieciešams mainīt virkni likumdošanas aktu. Tas nav izdarīts. Tāpēc iesaukšana turpinās, — tā Jānis Plinta. — Iespējams, nākamgad iesaucamo skaitu samazinās, jo no 2007. gada Latvijā būs tikai profesionālā armija. Bet to zināsim tikai nākamgad, šogad līdz gada beigām dienestā iesauksim, kā paredzēts.
Šomēnes dienēt Jūras spēkos no Aizkraukles rajona jau devušies seši jaunieši. Vēl divpadsmit puišu maijā brauks uz Alūksnes mācību centru, augustā vairāki sāks dienestu Jūras spēkos, bet septembrī komplektēs kārtējo grupu Alūksnei.
— Gadā uz dienesta vietām nosūtām ap četrdesmit jauniešu, — stāsta Jānis Plinta. — Vēl vairākus desmitus apzinām, viņiem pārbauda veselību, ja vajag, atliek tikai norīkot uz kādu armijas daļu.
Tā kā Latvijā drīz būs profesionālā armija, kurā var strādāt tikai pēc obligātā militārā dienesta, vajadzīgi fiziski sagatavoti jaunieši. Ir mainījušies jauniesaucamo veselības kritēriji, tie kļuvuši stingrāki. Tāpēc vairāk “izbrāķēto” nepiemērotas veselības dēļ, un gadās, ka jaunietis, kurš pirms gada atzīts kā dienestam derīgs un gaidīja norīkojumu, nu dienestam vairs neder.
— Šādi gadījumi ir, bet tie problēmas nesagādā. Iesaucamo skaits ir pietiekams, — teic Jānis Plinta. — Turklāt pārtraukta ārpuskārtas iesaukuma atlikšana uz laiku. To darām tikai likumā paredzētajos gadījumos.
Jānis Plinta arī bilst, ka ir jaunieši, kuri no dienesta cenšas izvairīties. Viņus meklē, iesaistot policiju.
— Meklējam, atrodam, un viņiem dienestā jādodas tik un tā, — teic Jānis Plinta. — Turklāt, tā kā profesionālajā armijā var strādāt tikai pēc obligātā militārā dienesta, jauniešiem, kuri armijā nedodas, nākotnē būs liegta profesionālā dienesta iespēja. Šajā ziņā pagaidām neatrisināts ir jautājums par profesionālo karavīru sagatavošanu pēc 2007. gada, kad obligātā militārā dienesta vairs nebūs.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.