
Jums ir tā gadījies, ka lipīgs meldiņš ir ieperinājies galvā un ik pa brīdim par sevi atgādina? Vakar un šodien domās nemitīgi skandinu “bur man, bur man, bur man, bur man, nevar manis izpostīt”. Ik pa laikam tas miksējas ar citu dziesmu, kurā arī spēcīgs latviskais kods, nu, vismaz piedziedājumā — “Līgo, brālīt, šajā svētku vakarā”. Tad nu — sveiki, mani sauc Ginta un šodien es būšu jūsu Eirovīzijas dīvāna eksperte, vai vismaz dalīšos pārdomās.
Neraugoties uz to, ka lielajā Eirovīzijā lielākoties pēdējos gados Latvijai nav gājis visai spoži, atlases konkurss “Supernova” nereti patīkami priecē, izceļot vietējo talantu garadarbus. Līdz ar šī gada “Supernovas” uzvarētāja paziņošanu, kas ir grupa “Tautumeitas” ar dziesmu “Bur man laimi”, letiņi kareivīgi ķērušies pie savām viedierīcēm un dažādās platformās lauž šķēpus, kuram tad “patiesībā” pienāktos gods pārstāvēt Latviju Eirovīzijā. Visā šajā jezgā saskatu pozitīvu iezīmi — mums šogad tiešām bija vairāki labi kandidāti! Tostarp dziedātāja Emilija ar dziesmu “Heartbeat” (“Sirdspuksti” — tulkojumā no angļu val.), ar lielajai Eirovīzijas skatuvei cienīgu, lipīgu un labskanīgu piedziedājumu. Par to, kurš būtu labākais un piemērotākais pārstāvis Eirovīzijā, grūti spriest, jo mēs katrs vērtējam pēc saviem kritērijiem — viens vadoties pēc vokālā izpildījuma, cits — šova, trešais — sentimenta. Daudzos viedokļos jūtams aprēķins — vai citas valstis mūs sapratīs? Varbūt vajadzēja sūtīt Markusu Rivu un cerēt, ka tā kā aktīvākā konkursa skatītāju un balsotāju daļa ir sievietes, tad balsis atdos par viņa vēderpresi? Arī šādai matemātikai ir vieta būt.
Es nevaru būt objektīva, jo “Tautumeitas” ir viena no tām grupām, kas ar savām dziesmām prot mani aizraut. Modernā tautas mūzika ir kaut kas fenomenāls!
Esmu gatava, ka Eiropa kārtējo reizi mūs nesapratīs, nesadzirdēs, lai gan pirmie signāli ir pozitīvi un pat glaimojoši. Ārvalstu Eirovīzijas fani, kas noklausījušies un noskatījušies “Tautumeitu” uzstāšanos, dalījušies ar labiem vārdiem — meitenes atgādina burvju fejas, šovs uz skatuves — maģisks, citi vienkārši jūsmo un piemin, ka pagājis 21 gads, kopš Eiropu esam centušies uzrunāt dzimtajā valodā.
Pāragri spriest, vai “Tautumeitas” gūs panākumus Eirovīzijā, bet esmu lepna — uz lielās skatuves dzirdēsim latviešu valodu! Meitenes prot dziedāt, priekšnesums ir pārdomāts un atstrādāts — mums nebūs jākaunas. No pieredzes zinām, ka dziesma var aizraut pat tad, ja nepārzinām valodu, kādā to izpilda, labs piemērs — pagājušā gada Francijas pārstāvis Eirovīzijā. Šogad man ir vienalga par Eirovīzijas rezultātiem, Latvijas pārstāvniecība ir izcila, to manā skatījumā nemainīs nekādi punkti vai vietas. Kas zina, varbūt “Tautumeitas” uzburs laimi visiem tautiešiem?
Reklāma