Ceturtdiena, 26. februāris
Evelīna, Aurēlija, Mētra
weather-icon
+-1° C, vējš 2.24 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pasaules čempions rāda klasi

26. septembrī Lobes ezerā notika tradicionālās uzņēmuma “Kūdras enerģija” rīkotās sacensības spiningošanā. Tajās piedalījās 140 spiningotāju no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem. Kopumā noķēra 47,362 kilogramus zivju.

26. septembrī Lobes ezerā notika tradicionālās uzņēmuma “Kūdras enerģija” rīkotās sacensības spiningošanā. Tajās piedalījās 140 spiningotāju no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem. Kopumā noķēra 47,362 kilogramus zivju.
Agrā svētdienas rītā laivu bāzē “Urti” Lobes ezera krastā pulcējās apņēmības pilni vīri un sievas, lai cīnītos viens ar otru un ezera līdakām. Laiks bija spinigošanai visnotaļ piemērots. Rīta miglu centās izdzenāt neliels vējiņš, kurš vēlāk gan nedaudz pieņēmās spēkā un ezera spogulim pāri vēla nelielus vilnīšus.
Uzklausījuši sacensību galvenā tiesneša Andra Veikšāna norādījumus, dalībnieki sēdās laivās un pa līkumaino kanālu īrās ezerā. Drīz gaisā uzvijās signālraķete, un ezera ūdens klaju pāršķēla pusotra simta vizuļu. Sacensībās piedalījās arī pasaules čempions zemledus makšķerēšanā bijušais koknesietis Pēteris Lideris.
Pēc septiņām stundām virs ezera vēlreiz pacēlās raķete, vēstot, ka līdz zivju svēršanas beigām un līdz ar to sacensību noslēgumam atlikusi stunda. Viens pēc otra sacensību dalībnieki atgriezās krastā, un tikai retais devās pie tiesnešiem, lai mērītu un svērtu lomu. Pārsvarā bija ķērušās nelielas līdaciņas — 500 līdz 800 gramu smagas.
Daži vīri zināja teikt, ka Pēterim Liderim izdevies noķert ļoti lielu līdaku, tāpēc ar nepacietību visi viņu gaidīja krastā. Pulkstenis strauji tuvojās trijiem, kad svēršanu bija paredzēts pabeigt. Līdz noteiktajam laikam bija atlicis vairs tikai pāris minūšu, kad krastmalas niedrēs parādījās Lidera kungs un, plaši smaidīdams, devās pie tiesnešiem. Viņa lomā patiešām bija 4,04 kilogramus smaga līdaka, bet kopējais noķerto līdaku svars bija 6,33 kilogrami.
— Tā ir lielākā zivs, ko šogad esmu noķēris, — teica Lidera kungs. — Līdaka vairākas reizes sapinās zālēs. Kādu brīdi jau neticēju, ka izdosies viņu izvilkt, taču man paveicās.
Sieviešu konkurencē ar 0,88 kilogramiem uzvarēja Laila Grīnberga no Cēsīm. Otrā — Līga Vilere no Skrīveriem (0,58).
Jauniešiem uzvarēja suntažnieks Kristaps Jēkabsons (1,53), otrais — Kristaps Pētersons no Bebriem (0,39).
Vīriem pirmais bija Pēteris Lideris no Līgatnes (6,33), otrais — rīdzinieks Mareks Klaucāns (4,36), trešais — aizkrauklietis Juris Fjodorovs (2,94).
Kopumā noķēra 61 zivi, kuru kopējais svars 47,362 kilogrami.
Sacensību organizatori bija parūpējušies par zupu. To katrs dalībnieks varēja nogaršot pēc izbraukšanas krastā. Lielu intrigu sagādāja arī loterija, kurā nelielas dāvanas tika katram trešajam sacensību dalībniekam, bet galvenā balva, ko piedāvāja sacensību atbalstītāji — SIA “Partner motors”, bija liels krāsu televizors.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.