Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+2° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Baltkrievijas citramonu lietot nedrīkst

Veselības ministrija aizliedz lietot Baltkrievijā ražoto citramonu un lūdz nodot to atpakaļ aptiekās. Valstī konstatēta atkārtota saslimšana ar hipoglikēmiju (strauju cukura līmeņa pazemināšanos asinīs).

Veselības ministrija aizliedz lietot Baltkrievijā ražoto citramonu un lūdz nodot to atpakaļ aptiekās.
Valstī konstatēta atkārtota saslimšana ar hipoglikēmiju (strauju cukura līmeņa pazemināšanos asinīs). Šoreiz cilvēks lietojis Baltkrievijas firmā “Belmedpreparati” ražoto “Citramonu P” (sērija 010104). Nesen tāda pati situācija bija arī ar šīs firmas ražoto “Askofēnu P”.
Valsts Farmācijas inspekcija apturējuši šī medikamenta izplatīšanu līdz tam laikam, kad būs zināmi analīžu rezultāti. Drošības labad zāles jānodod atpakaļ aptiekās, lai iznīcinātu.
Vai Aizkraukles rajona aptiekās “Citramons P” ir nopērkams un vai cilvēki to jau nes atpakaļ?
Aizkraukles “Saules aptiekas” farmaceite Valentīna Jēkabsone:
— Mūsu aptiekā šīs firmas citramona nekad nav bijis. Mēs pārdodam Latvijas “Olainfarm” un Baltkrievijas Borisovas medicīnas preparātu rūpnīcā ražoto.
SIA “Aizkraukles aptieka” vadītāja Ilze Safonova:
— Esam saņēmuši Valsts Zāļu aģentūras rīkojumu visas firmas “Belmedpreparati” zāles izņemt no apgrozības. Citramona mūsu aptiekā nav, bet ir allohols un vēl dažas zāles. Tās arī vairs nepārdosim.
SIA “Ivina” aptiekas vadītāja Natālija Ivančikova:
— Mūsu aptiekā Baltkrievijā ražotu zāļu vispār nav. Gan allohols, gan citramons ir citās firmās ražots. Tāpēc mūsu klientiem nekādas zāles atpakaļ nebūs jānes.
Valles aptiekas vadītāja Marina Seile:
— Manā aptiekā šīs firmas medikamentu nav.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.