Pirms pāris gadiem, publicējot Jaunā gada horoskopus, steigas dēļ bija “pazudusi” viena zīme. Neatceros nevienu rakstu, kurš būtu izraisījis tik plašu lasītāju rezonansi kā šī kļūda.
Pirms pāris gadiem, publicējot Jaunā gada horoskopus, steigas dēļ bija “pazudusi” viena zīme. Neatceros nevienu rakstu, kurš būtu izraisījis tik plašu lasītāju rezonansi kā šī kļūda. Zvanīja dusmīgi, norūpējušies, arī humorpilni cilvēki, un visus viņus interesēja tikai viens jautājums: “Kad būs publicēta prognoze “pazudušajai” zīmei?”. It kā no šīs prognozes būtu atkarīga visa turpmākā dzīve.
Kad reiz nenopublicējām nedēļas horoskopu, saņēmām vēstuli no kādas padzīvojušas kundzes, kura par to bija ļoti noskumusi, jo, lūk, “Staburaga” prognoze, viņasprāt, esot visprecīzākā.
Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS 2003. gadā veiktā aptauja liecina, ka 15% Latvijas iedzīvotāju tic horoskopiem, bet gandrīz 70% tos izlasa.
Mana paziņa no rītiem izlasa visus iespējamos horoskopus un tad izvēlas, pēc kura dienu plānot. Protams, viņa ņem vērā tikai labos. Iespējams, horoskopi ir sava veida psiholoģiskā palīdzība, jo vai tad nav jauki, piemēram, izlasīt prognozi: “Tu šodien būsi neatvairāma!”. Bieži vien tās ir tikai pasakas. Nevar taču būt, ka visi Vēži Ziemassvētkos saņems apsveikumu no citas tautības pārstāvja, kā to prognozē, piemēram, laikraksts “Diena”.
Horoskopiem tuva ir zīlēšanas tradīcija. Savulaik lasīts, ka to izmantojot pat lielvalstu vadītāji. Arī mūsu kaimiņvalsts Lietuvas prezidents Pakss politisku lēmumu pieņemšanai izmantojis zīlnieces pareģojumus. Taču, kā zināms, no lieliem politiskiem skandāliem viņam tomēr nav izdevies izvairīties.
Neatkarīgi no mantas un varas visi vēlamies ielūkoties nākotnē. Pēc pāris dienām sāksies Jaunais gads. Atkal izmisīgi lasīsim horoskopus un meklēsim tajos labo, jo acīmredzot tā mums ir krietni par maz. Diemžēl bieži vien to neatrodam pat vistuvākajos cilvēkos, un horoskops ir kā glābējriņķis mūsu dvēselei.