Piektdiena, 26. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+4° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Par neapēstu ēdienu jāmaksā sods

Vairākos Brazīlijas pilsētas Uberlandijas restorānos no klientiem iekasē sodanaudu par ēdiena atstāšanu uz šķīvja.

Vairākos Brazīlijas pilsētas Uberlandijas restorānos no klientiem iekasē sodanaudu par ēdiena atstāšanu uz šķīvja.
Daudzi Uberlandijas restorāni atbalsta šādu sistēmu, kas ļautu cīnīties pret ēdiena pārpalikumu izmešanu. Tomēr restorānu apmeklētāji sūdzas, ka viņiem jāmaksā papildus maksa, lai varētu uz šķīvja ēdienu atstāt neapēstu.
“Kopumā no katrām desmit pārdotajām porcijām četras nav apēstas līdz galam,” restorānu pārstāvis sacījis “Jornal da Globo”.
“Tā ir ēdiena izniekošana, bet ir taču cilvēki, kuriem nav ko ēst,” sacīja kāda restorāna pārstāve Klaudija Borgeša.
Turpretī kāds restorāna klients Antoniu Santušs iebilda: “Es tam nepiekrītu, nav taču ar likumu noteikts, ka cilvēkam jāapēd viss, kas ir uz šķīvja. Ko darīt tad, ja ēdiens negaršo?”.
Tagad savdabīgajā konfliktā iejaukusies valdība, paziņojot, ka apmēram 1,87 latus vērtās sodanaudas pieprasīšana ir pretlikumīga un restorāni, kas tās iekasēšanu nepārtrauks, paši būs spiesti maksāt naudassodu.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.