Latvijas Nacionālās bibliotēkas aicinājumam veidot Tautas grāmatu plauktu atsaukušies iedzīvotāji arī Aizkraukles reģiona novados. Līdz 1. novembrim katrs var aiznest savu iemīļoto grāmatu ar ierakstītu novēlējumu uz tuvējo bibliotēku. No turienes grāmata nonāks Gaismas pilī.
“Šī ir pirmā grāmata manā personīgajā bibliotēkā, to nopirku par uz ielas atrastiem pieciem rubļiem,” ierakstīts Zigmunda Skujiņa grāmatā “Esmu dzimis bagāts”, ko kāda aizkraukliete atnesusi uz Aizkraukles pilsētas bibliotēku. “Grāmatu izvēlējos nosaukuma dēļ, jo arī es gribēju būt bagāta. Ko šodien pirktu, ja atrastu naudu? Grāmatu! Vai esmu bagāta? Jā, esmu bagāta. Lai grāmatai būtu vieta katra cilvēka dzīvē, un nedomāsim, ka mūsu vieta ir maza un iespējas mazas!” Arī šī rakstnieka Zigmunda Skujiņa mazā grāmatiņa “Es būšu bagāts” aizceļos uz Rīgu, uz Gaismas pili, kur tiek veidots Tautas grāmatu plaukts.
Ikviens var iesaistīties akcijā “Īpaša grāmata īpašā vietā”, kopīgi veidojot tautas dāvināto grāmatu plauktu nākamajām paaudzēm. Arī tava mīļākā grāmata var nonākt Gaismas pils plauktā, tajā tikai jāieraksta novēlējums un grāmata līdz 1. novembrim jāaiznes uz tuvāko bibliotēku.
“No vismīļākajām grāmatām šķirties nav viegli, tāpēc lasītāji nereti nespēj uz visiem laikiem atteikties no kādas iecienītas grāmatas,” stāsta Valentīna Laizāne, Aizkraukles pilsētas bibliotēkas direktore. “Taču var rast dažādus risinājumus, sameklēt grāmatai dublikātu, varbūt tāda ir paziņām, draugiem vai radiem, varbūt tāda ir mūsu bibliotēkas grāmatu apmaiņas plauktā.” ◆