Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD ) Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji nule saņēmuši ūdensvedēju — speciālu ugunsdzēsības mašīnu, kurā vienlaikus var atvest astoņas tonnas ūdens. Līdz šim šādas automašīnas Aizkrauklē nebija.
VUGD Aizkraukles daļā “Staburags” uzzināja, ka automašīna savlaik bijusi Bauskas ugunsdzēsējiem, tad divus gadus stāvējusi garāžā Elejā, bet nu atdota uz Aizkraukli.
Volvo F86 markas ūdensvedējs izgatavots 1970. gadā, un arī auto ārējais izskats liecina par visai cienījamu vecumu. Tā nu ir vecākā automašīna, kas nodota Aizkraukles daļas ugunsdzēsējiem. Tomēr spēkrats ir labā tehniskā kārtībā. Iepriekšējās valsts tehniskās apskates veiktas bez aizrādījumiem. Arī ar auto gaitu ugunsdzēsēji ir apmierināti.
— Šāds auto mums ļoti nepieciešams, īpaši sausās vasarās un ziemā, kad ūdenstilpes klāj biezs ledus, — saka VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle. — Tā būs noderīga laukos, kur bieži vien tuvumā nav ūdens ņemšanas vietas — upes vai dīķa. Parastajā ugunsdzēsības automašīnā atkarībā no modeļa ir 2,5 līdz 3 tonnas ūdens. Intensīvi dzēšot, tā pietiek divām trim minūtēm. Ūdensvedējā šķidruma krājums ir gandrīz trīs reizes lielāks. Dzēšot koka māju vai šķūni, tas var būt izšķiroši. Par to, vai izsaukt ūdensvedēju, lems vada komandieris, ierodoties ugunsgrēka vietā.
Aplūkojuši ūdensvedēju, Aizkraukles ugunsdzēsēji to jau paspējuši nodēvēt par sparīgu “vectētiņu”. Šonedēļ auto aprīkos ar rāciju, citiem piederumiem, un to varēs izmantot. Automašīnai ir jaudīgs sūknis, ar kuru prāvo cisternu var uzpildīt aptuveni piecās minūtēs.
Aizkraukliešiem sparīgs “vectētiņš”
99