Par to, cik rupja un klientus nicinoša attieksme ir kādam SIA “Latvijas propāna gāze” (LPG) Aizkraukles nodaļas darbiniekam, pavēstīja aizkrauklietis Ēriks Ladušovs. Lai arī kopš notikušā ir pagājis laiks, emocijas joprojām ir spēcīgas, sašutumu viņš grib paust citiem, lai viņa stāsts noder lasītājiem turpmākajā saskarsmē ar SIA “Latvijas propāna gāze”.
Liktenīgais vāciņš
Notikuma laiks un vieta: sestdienas pēcpusdiena autogāzes uzpildes stacijā Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 1. Darbojošās personas: uzpildes stacijas darbinieks Zenons Kokainis un viņa klients Ēriks Ladušovs.
Ēriks, kā ierasts, pāris reižu mēnesī brauc iepildīt gāzi savā automašīnā. Šajā un iepriekšējās reizēs viņam gāzi uzpildīt palīdzēja Zenons, kura pienākums ir apkalpot klientus. Viņš gan reiz esot aizbildinājies, ka tas viņam neesot jādara un palīdzot tikai aiz cieņas pret klienta vecumu. To, ka šis tiešām nav viņam ierasts darbs, liecina aizmāršība — neuzskrūvēts ventiļa vāciņš. Ēriks, precīzāk — viņa radinieks, to pamanījis pēc kāda laika, kad mašīna piestāja pie mājas. Radinieks, kurš varēja būt notikušā liecinieks, diemžēl palika mājās, un detaļu Ēriks devās meklēt viens.
Savstarpējas
“laipnības”
Uzpildes stacijā nav neviena klienta. Ēriks pieiet pie kases un caur lodziņu aicina Zenonu darbu izdarīt līdz galam — uzskrūvēt vāciņu uz ventiļa. Tas sadusmo Zenonu. Ārā viņš gan iznāk, bet, līdz mašīnai ejot, nicīgi jautā: “Vai pēcpusi (tika gan lietots cits vārds — aut.) arī vajadzēs noslaucīt?” Saglabājot vēsu prātu, Ēriks jokodams atbild, ka tas pienākumos neietilpst. Turpmākā Zenona rīcība ir dīvaina. Viņš paziņo, ka varētu izsaukt uzpildes stacijas apsardzi un klienta lūgumu klasificēt kā uzbrukumu. Nelaimīgo vāciņu viņš gan uzskrūvēja tur, kur tam vajadzētu būt, bet kā samaksu par tik “grūto” darbu piedraudēja klientu iekaustīt. Ērika kungs nebija ar mieru maksāt papildus, tāpēc bravūrīgais darbinieks nostājās starp mašīnu un tās īpašnieku.
Viss tomēr beidzās bez zilumiem un asins izliešanas. Ēriks jau iepriekš e — pastā bija informējis LPG par Aizkraukles nodaļā bojāto gāzes uzpildes iekārtu un norādījis: ja to salabotu, darbinieku palīdzība nebūtu vajadzīga.
LPG pārstāve Alla Kalmičkova atbildē pateicās par norādi uz bojāto iekārtu un apstiprināja, ka klientu apkalpošana ir uzpildes stacijas darbinieku pienākums.
Iesaka labot
braucamo
Par nepatīkamo starpgadījumu Ērikam Ladušovam atbildi sniedza Latgales reģiona pārvaldes direktors Anatolijs Vasiļonoks. Viņš raksta, ka ir izskatīts Zenona Kokaiņa paskaidrojums… Tas arī viss. Ne vārda par nožēlu, ne arī atvainošanās. Vēl vairāk — Vasiļonoka kungs nekautrējas “uzstājīgi rekomendēt” Ērikam pārbūvēt automašīnu, lai gāzes uzpildes ventilis būtu novietots ērtākai piekļūšanai. Pašreizējais izvietojums esot bīstams, un tam, kurš gāzi iepilda sistēmā, jānoguļas uz zemes.
Automašīnas īpašnieks nepiekrīt šādiem aizrādījumiem. Reģionālās pārvaldes priekšnieks viņa automašīnu nav redzējis, lai izdarītu secinājumus un kaut ko ieteiktu. Gāzes iekārta ir ierīkota sertificētā darbnīcā, un par gulšanos zem mašīnas, lai to uzpildītu, nevar būt ne runas. Aizkraukles uzpildes stacija nav vienīgā, kuru Ēriks izmanto, un nekad nevienā citā līdzīgas problēmas nav bijušas.
Apbrīnojama ir aizvainotā aizkrauklieša spēja, neraugoties uz notikušo, joprojām izmantot Aizkraukles uzpildes stacijas pakalpojumus, vien izvēloties to apmeklēt dienās, kad negadās bravūrīgā darbinieka maiņa. Pārējām degvielas uzpildes stacijām iesakām sākt piedāvāt autogāzes iekārtu uzpildes iespējas, lai veicinātu konkurenci.