Pirmdiena, 18. augusts
Vineta, Oļegs
weather-icon
+10° C, vējš 2.34 m/s, ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Irānu satricina 7,5 magnitūdas stipra zemestrīce

Irānas dienvidaustrumus otrdien satricinājusi 7,5 magnitūdas stipra zemestrīce, pavēstīja valsts Seismoloģiskais centrs.

Zemestrīces epicentrs atradies Sistānas un Beludžistānas provincē 81 kilometru uz ziemeļiem no Sarāvānas pilsētas, teikts centra paziņojumā. Zemestrīce izraisījusies 18 kilometru dziļumā.

Tikmēr saskaņā ar ASV Ģeoloģijas dienesta (UGSG) mājaslapā ievietoto informāciju zemestrīces stiprums sasniedza 7,8 magnitūdas.

Spēcīgie pazemes grūdieni bija jūtami arī Abū Dabī, kur zemestrīce sašūpojusi ēkas un no augstceltnēm evakuēti cilvēki, kā arī citviet Apvienotajos Arābu Emirātos un pat Indijā, kur daudzu biroju darbinieki, sajūtot grūdienus, nekavējoties pametuši ēkas.

Zemestrīce bija jūtama arī lielā Pakistānas daļā, tostarp galvaspilsētā Islamabadā un valsts lielākajā pilsētā Karāči.

Irānas Sarkanā Pusmēness glābšanas vienības vadītājs Mahmuds Muzafars ziņu aģentūrai ISNA pavētīja, ka uz zemestrīces skartajiem reģioniem nosūtītas glābēju vienības.

Pazemes grūdieni gan nebija jūtami Irānas galvaspilsētā Teherānā.

LETA jau vēstīja, ka spēcīga zemestrīce Irānu satricināja arī pagājušajā nedēļā, prasot 37 cilvēku dzīvības un ievainojot 800 cilvēkus.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri