Latvijas skolu II jaukto koru salidojuma “Mēs lidosim” otrajā kārtā piedalījās arī divi mūsu novadu kori no Pļaviņām un Aizkraukles. Aizkrauklieši ieguva pirmo pakāpi, pļaviņieši — otro.
Gatavojoties Latvijas skolu II jaukto koru salidojumam “Mēs lidosim”, kas notiks 19. maijā Saldū, pilsētās un novados notika koru atlases konkursi un kopmēģinājumi. Otrās kārtas konkursos, kas norisinājās piecos kultūrvēsturiskajos novados, žūrija kopumā noklausījās 70 kolektīvu. Koru dziedājumu vērtēja Rita Platpere, Mārtiņš Klišāns, Eduards Grāvītis, Gints Ceplenieks, Māris Sirmais un Arvīds Platpers.
“Visi kori ir saņēmuši novērtējumu un tagad var posties uz salidojuma svētku koncertu Saldū,” stāsta žūrijas pārstāve Rita Platpere. “Saldus estrāde gan nav tik liela, lai spētu uzņemt 70 koru, vēl domājam, kā pasākumu tomēr organizēt tā, lai uz salidojumu varētu doties visi.”
Latgales reģiona otrās kārtas konkursā, kas notika Jēkabpils tautas namā, dziedāja Pļaviņu novada ģimnāzijas jauktais koris (diriģente Aiva Siliņa) un ieguva otro pakāpi (33,75 punkti). Latgales reģionā visaugstāko novērtējumu (45 punkti) saņēma Daugavpils 13. vidusskolas jauktais koris “Nojauta”. Zemgales reģiona skate, kurā piedalījās Aizkraukles novada ģimnāzijas jauktais koris “DeCantare” (Eduards Grāvītis), norisinājās Jelgavā. Aizkrauklieši ieguva pirmo pakāpi (45,25). Aizkraukliešu iegūtais vērtējums ir pat augstāks nekā Latgales reģiona labākajam korim.
Vidzemes reģiona skatē Valmierā lielākais žūrijas piešķirto punktu skaits (43) bija Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauktajam korim “Pārgauja”. Skatē Rīgā lielāko punktu skaitu (45,75) ieguva Rīgas valsts
2. ģimnāzijas jauktais koris.