Skrīveru novada kultūras centrā sestdien, 24. septembrī, pulksten 15 gaidāms skaistas mūzikas koncerts “Mīlas valši”.
Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas sniegumā varēsim ļauties plašai izjūtu gammai īpaši šim koncertam sacerētajā Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Jura Ābola un Pētera Butāna mūzikā ar Imanta Ziedoņa, Aleksandra Čaka un Paulīnas Bārdas dzeju. Skanēs arī Johannesa Brāmsa un Franča Šūberta romantiskā mūzika.
“Ak, cik maigi straume vijas caur pļavu, ak, cik burvīgi ir, kad mīlestība atrod mīlestību” — tā sapņo dzejnieks Georgs Frīdrihs Daumers Johannesa Brāmsa “Mīlas valšu” tekstos.
Diriģents Sigvards Kļava šo programmu dēvē par ideālās mīlestības meklējumu ceļu, kurā Brāmsa “Mīlas valši” sastapsies ar latviešu romantisko dzejnieku un komponistu liriku.
Juteklisko programmu caurvīs stāsts, kas Brāmsa mūzikas mīļotājiem palicis neatklāts, proti, dižā skaņraža vārdos nenosauktā 40 gadu ilgā draudzība ar pianisti Klāru Vīku — komponista Roberta Šūmaņa sievu. Koncertā stāstnieks Orests Silabriedis atklās abu mūzikas dižgaru sarakstes lappuses, savukārt par muzikālo labskanību rūpēsies pianisti Dace Kļava un Aldis Liepiņš.