Pirmdiena, 9. februāris
Simona, Apolonija
weather-icon
+-18° C, vējš 1.29 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Šī diena vēsturē

17. septembris
 Tomass Selfridžs kļuvis par pirmo bojāgājušo cilvēku aviācijas vēsturē (1908.).
 Džeimss Forestols kļuvis par pirmo ASV aizsardzības ministru. Divus gadus vēlāk ar kliedzienu “Krievi nāk!” viņš izmetās pa trako nama logu (1947.).
 Pirmo reizi medicīnas vēsturē notika pirmā veiksmīgā Siāmas dvīņu atdalīšanas operācija, jo līdz šim visi mēģinājumi ķirurģiski atdalīt saaugušus cilvēkus bija beigušies letāli (1953.). Šajā dienā tikai divus mēnešus vecās māsas Kerolaina Anna un Katrīna Anna Moutonas, kurām bija saauguši gurni, pārcieta operāciju slimnīcā “Ochsner Foundation” Ņūorleānā.
18. septembris
 Bastīlijā ievests cietumnieks, kurš vēsturē zināms kā “cilvēks dzelzs maskā”. Līdz šai dienai viņa identitāte nav noskaidrota (1698.).
 Pirmajā sacīkstē starp vilcienu un zirgu deviņas jūdzes garā maršrutā Baltimorā uzvarējis zirgs (1830.).
 Lietuviešu lidotājs Jurģis Kairis Viļņā izlidojis zem desmit tiltiem pēc kārtas (1999.).
19. septembris
 Leonardo da Vinči pabeidzis slaveno gleznu “Mona Liza” (1478.).   
 ASV patentēti automašīnu nolaižamie sēdekļi (1864.).

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.