Neretieši šajās dienās atzīmē sava novadnieka Sēlijas vēstures pētnieka, etnogrāfa, rakstnieka, žurnālista un publicista Mikus Skruzīša 150. dzimšanas dienu. Neretas pagasta bibliotēkā saistībā ar to izveidots piemiņas stends.
Mikus Skruzītis dzimis 1861. gada 7. februārī Sēlijā, Neretas pagasta “Stanānos”.
Mikus Skruzīša tēvs pēc dzimtbūšanas atcelšanas no Neretas muižas izpirka zemi un, prasmīgi saimniekojot, tika pie turības. Tas ļāva izskolot dēlu Miku. Skruzītis bija pirmais no zemniekiem cēlies neretietis, kurš ieguva augstāko izglītību. Rīgas politehnikumā viņš studēja arhitektūru, ķīmiju un lauksaimniecību. Viņš bija arī viens no Rīgas politehnikuma studentu korporācijas “Selonija” (“Sēlija”) dibinātājiem.
Skruzītis zināja vairākas svešvalodas, tajā skaitā arī latīņu valodu. Pats būdams sēlis, Skruzītis pētīja latviešu valodas cilmi un latviešu tautas senvēsturi. Pētījumu rezultātus viņš apkopoja apcerējumā “Sēļi, Kurzemes augšgala senči”, kurš izdots 1898. gadā.
Mikus Skruzītis bija Rīgas Latviešu biedrības aktīvists. Viņš ir viens no Augusta Deglava romāna “Rīga” personāžu prototipiem.
No 1894. līdz 1896. gadam M. Skruzītis apceļoja Latvijas novadus, vācot etnogrāfiskos materiālus. Kopā ar M. Siliņu un V. Olavu viņš iekārtoja etnogrāfisko izstādi. Būdams žurnālists un publicists, M. Skruzītis veidoja žurnālus “Tēvija” un “Austrums”, bija šo žurnālu redakcijas darbinieks.
Mikus Skruzītis nomira Neretā 1905. gada 10. februārī, apglabāts Neretas Ķesteru kapsētā.
Neretieši šopavasar ieplānojuši restaurēt Mikus Skruzīša kapa pieminekli, labiekārtot viņa atdusas vietu.