Piektdiena, 13. marts
Ernests, Balvis
weather-icon
+12° C, vējš 0.89 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Itāliju satricina spēcīga zemestrīce; 13 cilvēki gājuši bojā

Spēcīga, 5,8 balles stipra, zemestrīce naktī uz pirmdienu satricinājusi Itālijas centrālo daļu, arī galvaspilsētas Romas apkārtni, pavēstīja ārkārtas dienestu pārstāvji. Vismaz 13 cilvēki zemestrīces izraisītajos postījumos gājuši bojā.

Zemestrīces epicentrs atradies uz ziemeļaustrumiem no Romas – Abruco reģionā, piecus kilometrus no reģiona galvaspilsētas L’Akvilas.Seismologi līdz šim snieguši atšķirīgus datus par zemestrīces stiprumu – jaunākā informācija liecina, ka tā bijusi 5,8 balles stipra. Pazemes grūdiens reģistrēts plkst.3.32 (pēc vietējā laika; 4.32 pēc Latvijas laika), un tas atradies 10 kilometru dziļumā.Kāda sieviete un mazulis zaudējuši dzīvību Fosas pilsētā Abruco reģionā, kad zemestrīces laikā sabrukusi viņu māja, vēstī Itālijas televīzija “Sky TG24”. L’Akvilā zem mājas drupām dzīvību zaudējuši četri bērni. Arī pārējie zemestrīces upuri gājuši bojā Abruco reģionā.L’Akvilā sabrukušas vairākas ēkas, un šajā pilsētā, glābjoties no briesmām, daudzi iedzīvotāji mājas pametuši un izskrējuši ielās. L’Akvilā cietušo ēku vidū ir universitātes kopmītnes un kādas baznīcas tornis.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.