Zāle nekļūs zaļāka. Ivetas Skabas, laikraksta “Staburags” korektores nedēļas komentārs
13:3410.08.2022
Iveta Skaba
429
Dalies:
Zāle nekļūs zaļāka
Ja neesi piedalījies vēlēšanās, vēlāk nav tiesību lamāt valdību un parlamentu!
Sācies augusts. Pēdējais vasaras mēnesis, kas nepārprotami vēsta, ka straujiem soļiem tuvojas rudens. Skolēniem pēdējās brīvdienas pirms jaunā mācību cēliena, savukārt vecākiem šis laiks iezīmējas ar rūpēm, sagatavojot savas atvases skolai.
Manuprāt, aizvadītās nedēļas svarīgākais notikums kā atgādinājums par gaidāmajām vēlēšanām bija deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Centrālajā vēlēšanu komisijā. 14. Saeimas vēlēšanās, kas notiks 1. oktobrī, par 100 vietām parlamentā cīnīsies 1832 deputātu kandidāti no 19 sarakstiem. Starp kandidātiem ir arī mūspusē dzīvojošie.
19 sarakstu tādai mazai valstij kā Latvija, manuprāt, ir samērā daudz. Par trim vairāk salīdzinājumā ar 13. Saeimas vēlēšanām. Nav nekas jauns, ka šādas vienas dienas partijas pirms vēlēšanām saaug kā sēnes pēc lietus, tikai neticas, ka tajās ir vismaz 500 biedru. Tas ir kritērijs, lai varētu kandidēt Saeimas vēlēšanās.
Šodien arī es vēl nezinu, par ko balsošu.
Abonē digitālo saturu pirmajām 4 nedēļām par 0.99€*
Digitālā satura abonementiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur tiks atspoguļoti notikumi un procesi vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs, kā arī par 90% mazāk reklāmas.