Vairāk amatniece nekā vēsturniece. Restauratore no Bebriem: Maija Kalniņa
10:3218.10.2025
Iveta Skaba
160
Dalies:
Maiju Kalniņu iepazinu biedrības “Bites” projekta noslēguma pasākumā, kad viņa pastāstīja par Vecbebru kungu mājas restaurētajām nojumēm. Tad rodas apjausma, cik tas ir grūts un atbildīgs darbs, kas prasa zināšanas vairākās jomās, arī vēsturē. Maija par sevi saka: “Esmu vairāk amatniece nekā vēsturniece.”
— Esat dzimusi Bebros?
— Bebros dzīvoju no četru gadu vecuma. Vecāki iepriekš strādāja Vallē: mamma bija skolotāja, tētis — šoferis. Tur arī es piedzimu. Tētim un mammai piedāvāja darbu Bebros tehnikumā, un pārcēlāmies uz turieni.
Bebri ir manas bērnības vieta. Sāku mācīties Bebru pamatskolā, bet 5. klasē pārgāju uz Kokneses vidusskolu, jo mācījos mūzikas skolā. 1999. gadā pabeidzu Kokneses vidusskolu.
— Kā izlēmāt kļūt par restauratori?
— Pēc vidusskolas nolēmu mācīties par mākslas vēstures un vizuālās mākslas skolotāju. Pēc augstskolas beigšanas paliku dzīvot Rīgā. Ātri vien sapratu, ka starp vizuālās mākslas skolotājiem ir liela konkurence, un ļoti grūti bija atrast darbu. Vienbrīd strādāju veikalos. Ja nemaldos, 2006. gadā man paziņa piedāvāja darbu “Būvuzņēmumā Restaurators”. Uzņēmumam tolaik bija vairāki objekti, un tas meklēja cilvēkus, kas prot darboties ar otām un krāsām. Pastrādāju, un darbs mani uzrunāja. Bet 2008. gadā uznāca ekonomiskā krīze un būvniecība apstājās. Es atgriezos darbā veikalos.
Abonē digitālo saturu pirmajām 4 nedēļām par 0.99€*
Digitālā satura abonementiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur tiks atspoguļoti notikumi un procesi vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs, kā arī par 90% mazāk reklāmas.