Vairākās paaudzēs no dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā
Pļaviņām šis ir skaistu jubileju bagāts laiks — pilsētai 95 gadi, bet dzimtsarakstu darbībai šajā vietā jau 100. Vairākās paaudzēs ar to saistās cilvēka nozīmīgākie brīži — no dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā.
Agrāk par pilsētu
Dzimtsarakstu darbība Latvijā sākās 1921. gadā, kad cilvēka dzimšanas, laulību un miršanas reģistrāciju sāka veikt laicīgās iestādes, bet ne vairs kristīgās konfesijas. Pirmā dzimtsarakstu nodaļa nodibināta Rīgā, bet arī Pļaviņas ilgi nekavējās, te darbība sākās 1922. gada pavasarī, kad šī vieta vēl bija miesta statusā. Līdz ar pilsētas dibināšanu 1927. gadā tā kļūst par Pļaviņu pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa u. Laiku gaitā pašvaldību un dzimtsarakstu darbu skārušas dažādas pārmaiņas, un tagad tas ir Aizkraukles novada Dzimtsarakstu nodaļas sastāvā, bet darbība Pļaviņās turpinās.
Abonē digitālo saturu pirmajām 4 nedēļām par 0.99€*
Digitālā satura abonementiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur tiks atspoguļoti notikumi un procesi vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs, kā arī par 90% mazāk reklāmas.