INTA BĒRZIŅA,
Izglītības un zinātnes ministrijas vecākā konsultante
— Pirmo svešvalodu bērni skolā apgūst no 1. klases. Tai ir jābūt vienai no Eiropas Savienības oficiālajām valodām, un visbiežāk izvēlēta angļu valoda. Otro svešvalodu izglītības iestādēs, kur īsteno izglītības programmas latviešu valodā, māca no 4. klases. Normatīvie dokumenti nenosaka, kura konkrēti jāmāca. To izvēlas pati izglītības iestāde, un liela loma tajā ir arī vecāku un skolēnu vēlmēm, kā arī skolas nodrošinājumam ar atbilstīgas kvalifikācijas pedagogiem.
Kā liecina 2021. gadā veiktā skolu aptauja par valodu piedāvājumu, gandrīz puse Latvijas skolu izvēli nepiedāvā — vairāk nekā 300 skolās kā otro svešvalodu skolēniem māca tikai krievu valodu. Šobrīd, būtiski palielinoties pieprasījumam pēc Eiropas Savienības valodām un arī ņemot vērā krievu valodas nozīmes un lietojuma samazināšanos, gan ministrija, gan Valsts izglītības satura centrs saņem daudzu vecāku iesniegumus ar aicinājumu skolās kā otro svešvalodu nodrošināt kādu no Eiropas Savienības valodām.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:
"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.
Reklāma