Sunākstes vārds šovasar plaši izskanējis ar krāšņajiem dziedāšanas svētkiem, skulpturālā ansambļa “Gaismas vārti” atklāšanu, Mājas kafejnīcu dienām. Aizvadītās nedēļas nogalē Sunākstes pagastā pirmo reizi cilvēki tika aicināti uz Meža dienas pasākumu. Ne tik kuplā pulkā kā lielajos pasākumos, taču sanākušie dažu stundu laikā pagastā paveica vairākus labus darbus un atklāja jauku atpūtas vietu.
Sen nebiju bijusi Sunākstē un pirmo pārsteigumu piedzīvoju jau ceļā uz šo pagastu. Biju pārsteigta par tik daudz un plaši kritizēto grants ceļu no Daudzevas līdz Sunākstei, kas šoreiz bija pārsteidzoši labs. Sunākstes pakalpojumu centra vadītāja Ināra Vītola atzina, ka pēdējā laikā par to tiešām rūpējas un regulāri pielabo sliktās vietas. Otrs pārsteigums bija pagasta sakoptība — pagasta centrā pie katras ēkas, ievērojamāka objekta ir gaumīga puķu dobe vai dekoratīvie stādījumi. Viss glīts un sakopts. Kā atzina vietējie, tas esot ilggadējās pagasta vadītājas Ināras Vītolas un pārējo pagasta aktīvo iedzīvotāju nopelns, kuriem rūp sakoptā vide pagastā.
Dekoratīvie stādījumi tika papildināti arī Meža dienas pasākumā.
Ināra Vītola pastāstīja, ka Aizkraukles novada pašvaldība piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības un Meža attīstības fonda projektu konkursā, kur ieguva 1200 eiro lielu atbalstu kokmateriāliem un kokaugiem. “Meža dienu” devīze šogad bija “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu” un lielu atbalstu projekta īstenošanā vietējiem sniegusi Aizkraukles dārzniece Inese Rupenheite.
Rīta pusē meža īpašnieki tikās informatīvajā seminārā, kurā stāstīja par jaunaudžu kopšanu, to pasargāšanu no meža zvēru postījumiem, finansējuma piesaisti jaunaudžu kopšanai, kā arī mizgrauža postījumu ierobežošanu mežaudzēs. Pārrunājamo jautājumu bija tik daudz, ka daļa lekcijas dalībnieku nokavēja nākamo pasākuma daļu — putnu būru darināšanu, kas SIA “DG galdniecība” īpašnieka Didža Grunduļa vadībā bija izvērsusies pagasta estrādē. Didzis bija sagatavojis ap 20 būrīšu sagatavju, lai katrs, kurš vēlas, varētu sanaglot būrīti, kas tajā pašā dienā tika iekārts kādā no pagasta parka kokiem. Didzis stāsta: “Esam pieraduši, ka būrus parasti izgatavo un izliek pavasarī, kad gājputni atlido. Taču mums ir arī nometnieki, putni, kas ziemo Latvijā, un viņiem ir vajadzīgas naktsmītnes, tāpēc būrus var gatavot un izvietot visu gadu. Ja apkārtnē nav lielu, vecu koku ar dobumiem, kur putniem patverties, tad viņi sev mājvietu meklē nepiemērotās vietās.” Pavasarī Sunākstē jau notika būrīšu gatavošanas darbnīca un parkā tika izlikti vairāki jauni putnu būri, bet nu to skaits papildināts.
Vēlāk visi devās uz Piemiņas parku, kur uzstādīts piemineklis “Sibīrijas krusti”, lai stādītu kokus. Parks šeit vēl tikai veidojas, tāpēc ik pa laikam stādījumi tiek papildināti. Tuvāk piemineklim tika iestādīta Sibīrijas egle, kas simboliski sasaucas ar pašu piemiņas vietu, bet tālāk parkā — bērzi un vilkābeles.
“Par projekta līdzekļiem varējām iegādāties kokmateriālus, un mūsu pagasta galdnieks Aldis Rizga izgatavoja pergolas un soliņus, lai varētu izveidot atpūtas vietu,” stāsta I. Vītola. Tā ierīkot nelielā uzkalnā, kur savulaik bija padomju karavīriem veltītā piemiņas plāksne, un nu tā demontēta. Pagasta vadītāja piebilst, ka tas ir tikai sākums, jo nākotnē noteikti šo vietu jāturpina iekārtot. Būs jāizbūvē bruģētas kāpnes, jāpapildina dekoratīvie stādījumi.
Reklāma