Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Policija uzrauga drošības jostu lietošanu transportā

Ilustrācija veidota ar MI

Valsts policija veikusi profilaktiskas pārbaudes saistībā ar drošības jostu lietošanu sabiedriskajos transportos. Kopumā kopš gada sākuma pārbaudīti vairāk nekā 450 sabiedriskie transportlīdzekļi — starppilsētu autobusi un mikroautobusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbaužu laikā Valsts policija izteikusi aizrādījumus tiem pasažieriem, kuri nebija piesprādzējušies. Jāuzsver, ka policija arī turpmāk ikdienā veiks šāda veida preventīva rakstura pārbaudes sabiedriskajos transportos — starppilsētu autobusos un mikroautobusus.

Pārbaužu laikā Valsts policija novēroja, ka situācija ar drošības jostu izmantošanu sabiedriskajos transportos aizvien nav ļoti laba, jo ir tādi pasažieri, kuri nerūpējas par savu un apkārtējo drošību, piesprādzējoties. Taču novēroti arī labie piemēri, kad sabiedriskajā transportā pilnīgi visas personas bijušas piesprādzējušās. Nereti ir tādi satiksmes dalībnieki, kuri nemaz neaizdomājas par to, ka arī sabiedriskajos transportos būtu jāpiesprādzējas. Neievērojot sprādzēšanās prasības un pārvietojoties ar sabiedrisko transportlīdzekli, pasažieri pakļauj sevi riskam — negadījuma brīdī gūt dažādas traumas, kuras varēja novērst, ja būtu piesprādzējies.

Valsts policija atgādina, ka negadījuma brīdī sekas lēmumam nepiesprādzēties var būt smagas ne tikai pašam, bet arī apkārtējiem pasažieriem, kuri ir rūpējušies par savu drošību un piesprādzējušies, jo nepiesprādzējies pasažieris ar inerci trieciena brīdī var trāpīt apkārtējiem. Būtiski atcerēties — transportlīdzekļu vadītājiem un pasažieriem braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem, jo ceļu satiksmes negadījumi, kuros pasažieri nav lietojuši drošības jostas, lielākoties atstāj cilvēkam paliekošas sekas uz visu viņa dzīvi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļu vadītājiem un pasažieriem, kuru sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem. Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā. Savukārt transportlīdzekļa pasažieriem par pasažieriem noteikto pienākumu pārkāpšanu (tajā skaitā nepiesprādzēšanos) piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro apmērā.

Pārbaudes regulāri tiek veiktas arī Valsts policijas Zemgales reģiona Austrumzemgales iecirknī, kas ietver Aizkraukles un Jēkabpils novadu. Iecirkņa Reaģēšanas nodaļas priekšnieks apstiprina, ka pārbaudes tiek veiktas katru dienu un tiek konstatēti arī pārkāpumi gan Aizkraukles, gan Jēkabpils pusē. Laikā no 10. februāra līdz 10. martam Zemgales reģionā pārbaudīti 186 sabiedriskie autobusi un 2209 personas. 171 personai sākti administratīvo pārkāpumu procesi, no kuriem 170 par drošības jostas nelietošanu un viens par mobilā telefona lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.