Aizkraukles novada sociālais centrs atkal organizē labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram”. Akcija notiks rīt, 9. janvārī, no pulksten 8 līdz 18 un parīt no pulksten 8 līdz 12.
Sociālais dienests nule saņēma arī lielāku ziedojumu, kas sarūpēts ar biedrības “Aglona — Fatima” starpniecību. Sociālā dienesta vadītāja Ināra Gaile stāsta, ka sūtījumā galvenokārt bija bērnu apģērbs, arī dažādi sadzīves priekšmeti. No šī ziedojuma palīdzību saņēma 26 novada daudzbērnu ģimenes. “Tā kā diezgan daudz apģērba un lietu palika pāri, nolēmām organizēt labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram”, ko rīkojam vismaz reizi ceturksnī,” stāsta Gailes kundze. “Mums nav akcijai piemērotu telpu, arī darbinieku nav tik daudz, tāpēc esam ļoti pateicīgi Aizkraukles pensionāru biedrībai par atbalstu.
Sociālā dienesta vadītāja teic, ka aizkrauklieši ir ļoti atsaucīgi, ziedo gan apģērbu, gan sadzīves priekšmetus. Patlaban ļoti nepieciešama būtu gultasveļa un vīriešu apavi. Tā kā sociālais dienests sadarbojas ar pansionātu “Mēmele”, nereti saziedotais nonāk arī tur.
“Lai gan dati par aizvadīto gadu vēl nav apkopoti, tomēr var teikt, ka mazturīgo un trūcīgo skaits novadā ir nedaudz samazinājies,” teic Gailes kundze. “Iespējams, daļa ir aizbraukuši, kāds dabūjis darbu vai mantojis īpašumu, piemēram, zemesgabalu, un vairs neatbilst mazturīgā vai trūcīgā kritērijiem.”