Piektdiena, 15. augusts
Zenta, Dzelde, Zelda
weather-icon
+16° C, vējš 1.76 m/s, D-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Šodien uz Rīgu aizved vēstuli 11 739 parakstiem pret slimnīcas reorganizāciju

Protesta vēstulei pret Aizkraukles slimnīcas reorganizāciju savākti 11 739 paraksti. Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētājs to šodien aizveda uz Rīgu un iesniedza Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Protestam pievienojies arī ASV uzņēmums SIA “Jeld—Wen Latvija”, kas ražošanas attīstīšanā Aizkrauklē investējis ap 50 miljoniem ASV dolāru (25 miljoniem latu) un kura izvēlē nozīmīga infrastruktūras priekšrocību loma bijusi Aizkraukles slimnīcai. Arī medicīnas iestādes uzlabošanā šis uzņēmums ieguldījis aptuveni 20 000 — 30 000 latu.

Vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un veselības ministrei Baibai Rozentālei nosūtījis arī Latvijas — Zviedrijas kopuzņēmums “Latsin”. Arī šis uzņēmums lūdz pārskatīt pieņemto lēmumu par slimnīcas reorganizāciju un saglabāt ķirurģijas un uzņemšanas nodaļu pakalpojumus ar kvalificētu personālu un vajadzīgo aparatūru.

Aizkraukles apkaimē ir daudz augsta riska objektu, kuros strādājošie var gūt traumas. Tādēļ nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, kuru nav iespējams nodrošināt, ja pacients līdz slimnīcai jāved 80 kilometru. Bez “Jeld—Wen” kokšķiedras plātņu un durvju rūpnīcas, kas ir lielākā šāda veida rūpnīca Baltijā, Aizkrauklē ir arī lielākā Baltijā kokzāģētava. Tuvākajos novados ir daudz kokapstrādes uzņēmumu, kuros visai bieži notiek dažādas traumas. Tāpat reģionu šķērso divas dzelzceļa līnijas, ļoti noslogots šosejas Rīga—Daugavpils posms. Bieži notiek ceļu satiksmes nelaimes gadījumi. Ir reizes, kad palīdzību nevar atlikt, kamēr atbrauks mediķi no Rīgas. Bieži notiek sadzīves traumas. Šobrīd slimnīcas reanimācijas nodaļā pēc smaga kritiena no kāpnēm atlabst kāds Kokneses novada iedzīvotājs. Viņš guva galvaskausa lūzumu. Tikai pateicoties Aizkraukles slimnīcas iespējām, viņa dzīvība ir glābta. Ārsti atzīst, ka viņa transportēšana uz Rīgu varēja beigties ar nāvi.

Aizkraukles slimnīcas valdes loceklis Ēriks Vizulis stāsta, ka gadā slimnīcā veic vairāk nekā 1000 ķirurģisku operāciju, 500 cilvēkiem nepieciešama reanimācija. Notiek vairāk nekā 300 dzemdību un veselību atgūst 6300 pacientu. Savukārt neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai no Aizkraukles apkārtnes izsaukumu skaits nākotnē varot pārsniegt 7000, jo tagad iedzīvotāji būs apjukuši, kurp doties traumu un akūtu saslimšanu gadījumos. Šobrīd no 25 gultām apvienotajā traumatoloģijas un ķirurģijas nodaļā aizņemtas ir 29. Pacienti spiesti gulēt gaitenī. Arī bērnu nodaļā ārstējas 12 pacientu. Bieži vien bērniem palīdzība jāsniedz dažu minūšu laikā. Viņi nevar gaidīt stundām ilgu pārvešanu. 

Gatavojoties ļaunākajam scenārijam,  Aizkraukles un Jēkabpils slimnīcu un pašvaldību vadītāji tikās, lai apspriestu Aizkraukles slimnīcas pievienošanos Jēkabpils rajona centrālajai slimnīcai, taču jēkabpilieši neuzņem šādu ieceri ar sajūsmu, jo paši cīnās par savu valsts kvotu daļu.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme pauž nostāju, ka slimnīcas perspektīva pārtapt aprūpes slimnīcā ir biedējoša, jo līdz tuvākajām slimnīcām Jēkabpilī un Ogrē esot vairāk nekā 60 kilometru, bet pašvaldībai pašai nav resursu slimnīcas uzturēšanai. Savukārt novada iedzīvotāju vidū valdot liels satraukums. Pēdējo piecu gadu laikā slimnīcas uzlabošanā ieguldīts vairāk nekā divi miljoni latu. Ja slimnīcu reorganizēs, tā būs zemē nosviesta nauda. Darbu zaudēs vairāk nekā 100 strādājošo — kvalificētu medicīnas darbinieku.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri