Koncerna “Latvenergo” skolēnu erudīcijas konkurss ”eXperiments” rit pilnā sparā: šogad konkursā piedalās 188 komandas no 152 Latvijas skolām, arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda “ZKH”.
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komandu “ZKH” konsultē skolotāja Gunta Ozoliņa, tās kapteine ir Dace Osīte. Konkursā piedalās skolēni Aelita Zilgalve, Kalvis Makaris, Denijs Grīnvalds, Aija Andersone un Anta Štāle. Komanda ne vien risinājusi uzdevumus, bet arī pagrozījusies televīzijas kameru priekšā. Kopā ar LNT komandu un portāla ‘‘Fizmix’’ ekspertu jaunieši veica eksperimentu par spiediena spēku — pārbaudot vai sadalot spiediena spēku, cilvēks var stāvēt uz četrām olām, tās nesaplēšot.
8. un 9. klases skolēni risina fizikas uzdevumus un sacenšas par iespēju piedalīties konkursa fināla spēlē LNT tiešraidē maija sākumā. Uzvarētāji iegūs galveno balvu — izglītojošu ceļojumu uz siltajām zemēm. Papildus prāta asināšanai fizikas tēmās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni iejūtas ‘‘zvaigžņu’’ lomās, filmējoties televīzijas raidījumiem.
Komandas “ZKH” konsultante Gunta Ozoliņa stāsta: “Esmu pārliecināta, ka dalībnieki, aizejot mājās, noteikti izmēģinās šo eksperimentu vēlreiz. Tāpat noteikti darīs arī citi, kuri par šo eksperimentu uzzinās. Tā bija aizraujoša diena, kas motivēs arī turpmāk izzināt apkārt notiekošos procesus un veikt citus eksperimentus. Adrenalīnu pastiprināja darbošanās kameru priekšā, kas bija ļoti vērtīga pieredze.”
“Mēs, komandas “ZKH” dalībnieki, pirmo reizi bijām kameru priekšā. Tā bija aizraujoša un jautra pieredze. Ļoti patika eksperiments, kurā pārbaudījām olu stiprumu. Eksperiments izvērtās par interesantu un izzinošu procesu, kas saliedēja visu komandu,” stāsta komandas kapteine Dace Osīte.