Arī Aizkrauklē Lāčplēša dienas pievakarē cilvēki pulcējās, lai dotos lāpu gājienā, lai godinātu tos, kuri cīnījās par Latvijas brīvību. No Aizkraukles kultūras centra aizkrauklieši lāpām rokās devās pie stēlas “Lāčplēša cīņa”.
Latvijai veltītu dzeju runāja Aizkraukles novada vidusskolas skolēni, patriotiskas noskaņas dziesmas izskanēja grupas “Tikai tā” sniegumā. Sanākušos uzrunāja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, atskatoties uz vēsturiskajiem notikumiem pirms 105 gadiem.
Novada vadītājs atminējās, ka Aizkrauklē pirmie lāpu gājieni no ģimnāzijas aizsākās pagājušā gadsimta beigās. Nu lāpu gājiens izvērties par kopīgu pasākumu cauri visai pilsētai, tas dod kopības sajūtu, prieku, bet reizē arī atbildību, piemiņu, atcerotos 1919. gada notikumus, lai pieminētu karavīrus, kas atdeva dzīvības un nepiedzīvoja valsts neatkarību. Tāpēc mūsu pienākums ir sargāt neatkarību un nepieciešamības gadījumā upurēt dārgāko, kas katram ir — dzīvību. “Karavīri un zemessargi, kuri ir izvēlējušies šo lomu, ir varoņi, jo viņi ir gatavi darīt visu, lai aizsargātu mūsu Latviju. Šodien mēs sakām paldies viņiem un viņu ģimenes locekļiem,” sacīja Leons Līdums, piebilstot par šā brīža ģeopolitisko situāciju, kas arvien saasinās.
Pēc nodziedātas valsts himnas klātesošos uzrunāja Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotnikovs: “Man prieks te redzēt jauniešus. Jūs būsiet tie, kas nākamajām paaudzēm nodos šo mācību, šo stāstu, kā tika veidota Latvijas valsts. Tas ir ļoti svarīgi. Ar katru gadu jūs paliekat vairāk, un mūsu pienākums ir sargāt to, ko izcīnīja mūsu vecvecāki, jo valsts bez valodas un karoga nekad nekad nepastāvēs.” Par godu varoņiem izskanēja piemiņas salūta zalves.
Reklāma