
Aizvadītajā sestdienā Skrīveru kultūras centra tekstilstudijas “Putnukalns” dalībnieces uzņēma viešņas no Kurzemes — Talsu puses rokdarbnieces no tekstilstudijas “Smilga”.
Skrīveru kultūras centrā šobrīd apskatāmi vietējās tekstilstudijas “Putnukalns” 16. pavasara darbi, talsenieces Mudītes Melderes austie lakati un tekstilmākslinieces Andras Kurzemnieces darbu izstāde.
“Putnukalna” un Mudītes Melderes darbi apvienoti vienā izstādē — “Divi krasti”. Vienā krastā ir Vidzeme, otrā — Kurzeme, un darinājumu vienojošais elements ir Pāces vilnas fabrikā ražotā dzija. “Putnukalna” čaklās meistares no tās adījušas mēteļus, vestes, džemperus, cepures, savukārt Mudīte Meldere, kura darbojas aušanas darbnīcā “Smilga”, audusi lakatus. Darbi pārsteidz ar rūpību, kādā tiek veikti, ar katras darinātājas talantu un izdomu, Pāces pavediens — ar siltumu, krāsu košumu un interesantajām pārejām. Šī izstāde izceļ mūsu pašu vērtības — lauku dziju, kas, tirgū ienākot citvalstu ražojumiem, nepelnīti aizmirsta.
Tā talsenieces sestdien, griežoties cīruļputeņa vērpetēm, mēroja tālo ceļu uz Skrīveriem. Viņas iepazina Skrīveru kultūras centru, arī “Putnukalna” darba telpas un aplūkoja iekārtotās izstādes.

Lai arī pasākuma nosaukums ir “Satiec savu meistaru!”, šim varētu dot citu nosaukumu — “Meistars satiek meistaru”. Mudīte Meldere bija sajūsmā par “Putnukalna” paveikto un arī to, kā viņas austie lakati iederas pie adījumiem. “Putnukalna” vadītāja Baiba Vaivare atminējās, kā izveidota tekstilstudija. Baibai kā skrīverietei bija liela vēlēšanās, lai, atlasot rokdarbus no visas valsts Dziesmu svētku izstādei, komisija varētu iegriezties Skrīveros, un lai arī Skrīveru un skrīveriešu vārds tur būtu. Ar ideju viņa vērsās pie kultūras centra direktores Baibas Dronkas un guva atbalstu.
Baiba Vaivare un pārējās studijas dalībnieces sarunā ar kurzemniecēm atskatījās uz aizvadītajiem gadiem un pamazām atsauca atmiņā, kā šodien mēdz teikt, īstenotos projektus. Darbi bijuši dažādi, darināti dažādās tehnikās, kurus ar sajūsmu var aplūkot, kā arī gūt idejas un iedvesmu. “Smilgas” dalībniecēm bija interesanti klausīties gan par paveiktajiem darbiem, gan par organizatoriskajiem jautājumiem. Viena no “Putnukalna” veiksmes atslēgām ir tas, ka dalībnieču starpā nav konkurences — viena otrai var droši parādīt paveikto, vajadzības gadījumā var saņemt padomu, un no vadītājas puses nekas netiek uzspiests, katra var piepildīt savu domu lidojumu.
Reklāma