Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Likteņdārza saieta nams saņem Būvniecības gada balvu

Likteņdārza saieta nams. Foto no “Staburaga” arhīva

Likteņdārza saieta nams Koknesē ieguvis pirmo vietu ikgadējā konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” nominācijā “Koka būve”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arhitekts Andris Kronbergs no arhitektu biroja “Arhis arhitekti” sacīja: “Kaut arī ēka kopumā nav veidota tikai koka konstrukcijās, žūrijas pamanītā masīvkoka pārsegumu konstrukcija un plašais koka apdarē veidotais ekspluatējamais jumts izrādījās ievērības cienīgi.” Apbalvošanas ceremonijā viņš pateicās visiem, kas piedalījās šī objekta celšanā — Kokneses fondam, visiem Latvijas ziedotājiem un izteica cerību, ka daudzfunkcionālā Saieta nama attīstība turpināsies un tas pārskatāmā laikā sasniegs iecerēto ēkas apjomu.

Likteņdārza saieta nama, kas atklāts pērnā gada augustā, celtniecība sākās pirms sešiem gadiem, tas auga lēnām, pamazām, jo nebija tik daudz līdzekļu, lai īstenotu visu projektu uzreiz. Arhitekts Andris Kronbergs pastāstīja, ka šodien redzamā ēka ir tikai daļa no oriģinālā projekta. “Šīs ēkas jumts, kas veidots kā slīpa augšupejoša plakne un izmantojams kā terase ar skatu platformu, ir aptuveni simts metru garš un paceļas 8,5 metru augstumā. Un šī ir tikai puse no sākotnējās ieceres, kas paredzēja, ka ēka stiepjas līdz pat salas krastam, sasniedzot ap 300 metru garumu un augstākajā vietā paceļoties augstāk par desmit metriem. Uzkāpjot līdz augšai, būtu sajūta, kā stāvot uz piecstāvu ēkas jumta. Un tikai tad pa īstam varētu ieraudzīt Daugavas senleju un visu parka kopskatu, un tad jau šī ēka būtu ar pilnīgi citu ietekmi. Šis ir tikai sākums, un es ceru, ka šo ieceri tomēr izdosies īstenot pilnā apjomā.”

Arhitekts Andris Kronbergs (no kreisās), Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja vietniece Agnese Rimicāne un arhitekts Andis Alksniņš. Foto no privātā albuma

Latvijas Būvniecības gada balvai 2022 tika iesniegti kopumā 123 pieteikumi 10 nominācijās, aptverot arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma un inženierbūvju projektus no dažādiem Latvijas novadiem. Īpaši liela konkurence šogad bija vērojama nominācijās “Koka būve”, “Pārbūve”, “Restaurācija”, bet lielu projektu realizācijas tika iesniegtas nominācijās “Inženierbūve jaunbūve”, “Inženierbūve pārbūve”, “Ražotnes”. Dzīvojamo ēku segmentā konkurence nebija tik liela, toties bija vērojama tipveida projektu dažādošanās un pievilcīgi arhitektūras risinājumi, kā arī izcili paraugi privātmāju jomā, atzīst konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam tika pieteikti 2022. gadā ekspluatācijā nodoti objekti no Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Blīdenes, Ogres, Mūrmuižas, Skrundas, Rēzeknes, Siguldas, Cēsīm, Daugavpils, Palangas, Lubānas, Salacgrīvas, Grebņevas, Valmieras, Jūrmalas, Kokneses, Skrundas, Saldus, Elejas, Ādažiem, Līgatnes, Cesvaines, Saulkrastiem, Carnikavas, Alūksnes, Mežotnes, Jaunmokām, Rūjienas, Rundāles 

Fakts

Likteņdārza Saieta nama būves pasūtītājs ir Kokneses fonds, projekta autors — “Arhis arhitekti, būvnieks — “Mapri Būve”, būvuzraugs — Ingus Lejas — Krūmiņš.

Likteņdārza saieta nams. Foto no “Staburaga” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.