Svētdiena, 10. augusts
Madara, Genoveva, Genovefa
weather-icon
+14° C, vējš 2.3 m/s, D-DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Uzsākts jauns izglītojošs projekts „LASI pirms ĒD”

Lai izglītotu iedzīvotājus par dažādām pārtikas piedevām, aicinātu gudri izvēlēties uzturā pārtikas produktus un iesaistītu arvien vairāk ražotājus Latvijas Diētas ārstu asociācija kopā ar labas gribas vēstnešiem rīko izglītojošu projektu „LASI pirms ĒD”.

Tā ietvaros projekta vēstneši aicina ikvienu iedzīvotāju izvērtēt savu pirkuma grozu, dodot priekšroku gudrām pirkšanas tradīcijām un dabiskiem produktiem, kas ir brīvi no garšas un krāsas pastiprinātājiem, kā arī citām nevajadzīgām pārtikas piedevām.
Andis Brēmanis, Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs: „Ikdienas uzturā mēs izvēlamies daudz pārtikas produktu, kas tiek rūpnieciski ražoti vai sagatavoti. Daļa no tiem satur nevajadzīgas pārtikas piedevas garšas un ārējā izskata uzlabošanai, kas padara produktu pievilcīgāku pirkšanas un ēšanas brīdī, bet nedraudzīgāku mūsu organismam. Tādēļ aicinām iedzīvotājus ar gudru produktu izvēli simboliski pievienoties mūsu kustībai un vienmēr rūpīgi iepazīties ar produkta sastāvu!”
Ar šo projektu plānots veicināt pārtikas nozares pašregulāciju, radot stimulu ražotājiem savā klāstā radīt arvien vairāk produktus bez nevajadzīgām pārtikas piedevām, it sevišķi bez garšas pastiprinātājiem un krāsvielām.
Projektā kā vēstneši ir pievienojušies vairāki Latvijas vadošie ražotāji, kas ar savu piemēru apliecina, ka arī plaša patēriņa produkcijas segmentā var mainīt ražošanas tradīcijas un receptūras, lai piedāvātu pircējam izvēles iespējas – produktus, kas ir brīvi no pārtikas uzlabotājiem. SIA „Milda KM” ražo gatavās zupas un pamatēdienus stikla burciņās, ievārījumus, kā arī tomātu mērces Milda un GardiGan bez E vai arī bez uzlabotājiem. „Hanzas Maiznīcas” klāstā ir izmainītas receptūras vairāk nekā desmit maizes līnijām, lai tās ražotu bez E vielām. „Rīgas Dzirnavnieks” pēc vairāku gadu darba ir izveidojis Hercogs gatavos miltu maisījumu sēriju  kūkām, pankūkām un maizei, kuros nav pārtikas uzlabotāju. „Tukuma Piens” ar ekoloģisko produktu līniju Baltais Eko ir uzsācis savu darbību jaunā nišā, pierādot, ka arī lielražotājs var ražot ekoloģiskos produktus no ekoloģiskajām saimniecībām.
Laimdota Straujuma, Zemkopības ministre un projekta vēstnese: „Mēs ar savu pirkuma izvēli varam ietekmēt, kādiem produktiem ir jāatrodas veikalu plauktos, radot pieprasījumu pēc produktiem no kvalitatīvām izejvielām un bez nevajadzīgi pievienotiem produkta uzlabotājiem. Tas ir svarīgi ne tikai domājot par sabiedrības veselīgumu, bet arī par mūsu valsts attīstību, jo mēs vēlamies dzīvot veselīgā vidē. Latvijā ir daudz pozitīvu ražotāju piemēru, kas pēdējo gadu laikā ir mainījuši tehnoloģijas un receptūras, lai rūpnieciski ražotu kvalitatīvus produktus, atsakoties no nevajadzīgiem produktu uzlabotājiem. Ceru, ka tas būs nozīmīgs stimuls citiem ražotājiem un importētājiem sekot viņu piemēram.”

Staburags.lv bloku ikona Komentāri