Pēc sadursmēm starp opozīcijas aktīvistiem un valdības atbalstītājiem, kuru laikā viens cilvēks nogalināts, bet desmitiem guvuši ievainojumus, Taizemes premjerministrs Samaks Sundaravedžs otrdien Bangkokā izsludinājis ārkārtas stāvokli.
Ārkārtas stāvoklis stājās spēkā plkst. 7:00 (plkst. 3:00 pēc Latvijas laika). Lai atjaunotu kārtību Valdības nama apkārtnē, pilsētā ievests karaspēks.
Valdības ēku kompleksu kopš 26.augusta ieņēmuši opozīcijas aktīvisti, kas pārstāv Tautas demokrātisko aliansi (PAD).
Agrā otrdienas rītā valdības atbalstītāji devās okupētā kompleksa virzienā un iesaistījās sadursmēs ar PAD aktīvistiem. Vismaz viens PAD aktīvists sadursmēs nogalināts, bet vairāk nekā 20 cilvēki guvuši ievainojumus.