Eksministrs Aigars Štokenbergs “Pasažieru vilciena” (PV) valdē iecelts jauno vilcienu iepirkuma sakārtošanai.
“Satiksmes ministrs Aivis Ronis grib, lai es sakārtoju jautājumus, kas saistās ar Eiropas Komisijas pretenzijām attiecībā uz jauno vilcienu iepirkumu. Tādējādi, visticamāk, jau tuvākajā laikā došos uz Briseli, lai runātu par šiem jautājumiem,” laikrakstam “Dienas Bizness” skaidro bijušais politiķis.
Viņš norāda, ka viņam ir savs bizness Zviedrijā, taču “es negribu visu dzīvi kā Latvijas iedzīvotājs maksāt nepamatoti augstas summas par šiem vilcieniem”.
Štokenbergam ar Roni bijusi saruna par darbu PV tikai minētā iepirkuma sakarā.
Kā ziņots, vakar pilnībā nomainīta PV valde.
Ronim atlūgumus iesnieguši līdzšinējie PV valdes locekļi Edmunds Kancēvičs, Mārtiņš Jirgens un Jānis Pētersons. Satiksmes ministrs atlūgumus pieņēmis.
Viņu vietā valdē iecelti Anrijs Brencēns, Silvija Dreimane un Štokenbergs.
Brencēns jau iepriekš vadījis AS “VRC Zasulauks” valdi un uzņēmuma padomi. Brencēns Banku augstskolā ieguvis maģistra grādu ekonomikā un patlaban vada Rīgas domes Attīstības departamenta biroju. Brencēns savulaik bijis saistīts ar partiju “”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK”.
Dreimane kopš 2003.gada strādājusi dažādos amatos VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) un patlaban ir LDz prezidenta Uģa Magoņa padomniece. Dreimane Latvijas Universitātē ieguvusi jurista kvalifikāciju. 2010.gada vasarā Dreimane Zaļo un zemnieku savienība sarakstā Latgales vēlēšanu apgabalā startēja ar sesto numuru.
Savukārt Štokenbergs iepriekš kā Tautas partijas un toreizējās partiju apvienības “Vienotība” pārstāvis pildījis tieslietu ministra, reģionālās attīstības un vides aizsardzības ministra, kā arī ekonomikas ministra pienākumus.
Roņa biroja vadītājs Aivis Freidenfelds norādīja, ka valdes locekļi izvēlēti pēc viņu profesionālajām kompetencēm, neņemot vērā politisko piederību. Esot datu bāze, kurā tiekot meklēti piemērotākie kandidāti, un svarīgi arī, vai uzrunātie piekrīt piedāvātajam amatam.
Diviem no PV valdē ieceltajiem esot pieredze dzelzceļa nozarē, bet Štokenbergs sevi labi parādījis kā uzņēmējs un valsts amatpersona.