Piektdiena, 15. augusts
Zenta, Dzelde, Zelda
weather-icon
+22° C, vējš 2.63 m/s, D-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Premjers: Koalīcija ir tuvu, lai panāktu vienošanos par nākamā gada budžetu

Valdošā koalīcija ir tuvu, lai panāktu vienošanos par nākamā gada budžetu – otrdien valdībā vajadzētu panākt gala vienošanos par līdzekļiem jaunām politikas iniciatīvām, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers uzsvēra, ka Finanšu ministrijas piedāvājums ir ļoti tuvs tam, par ko vienojusies koalīcija, tomēr rīt no rīta vēl paredzēts precizēt “vairākus aspektus” attiecībā uz Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī Kultūras ministriju (KM).

“Esam ļoti tuvu tam, lai šī vienošanās par jaunām politikas iniciatīvām būtu,” sacīja valdības vadītājs.

Taujāts par to, kas būtu vēl jāprecizē par IZM un KM, Dombrovskis skaidroja, ka attiecībā uz KM vēl jāvienojas “par vairākiem jautājumiem”, savukārt attiecībā uz IZM – tas drīzāk esot “tehnisks jautājums”, proti, par formu, kā precīzi atspoguļot noteiktas pozīcijas budžeta tabulās.

Reformu partijas frakcijas vadītājs Edmunds Demiters arī akcentēja, ka otrdien vēl jāprecizē jautājums par IZM finansējuma sadaļu. Atrisinot šo jautājumu, pēc Demitera domām, rezultāts būtu tuvu tam, “kādu šajā situācijā varēja panākt”.

Savukārt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputāts Imants Parādnieks pauda, ka Tieslietu ministrija ir apmierināta ar piedāvāto līdzekļu sadalījumu, savukārt KM atvēlēti 9,6 miljoni latu no pieprasītājiem gandrīz 40 miljoniem, kas ir “absolūti nepietiekoši”, jo 12 miljoni latu “ir pašas programma minimums”.

Vienlaikus Parādnieks pauda cerību, ka izdosies atrast nepieciešamos līdzekļu resursus, tāpēc pieņemts lēmums, ka FM piedāvātais līdzekļu sadalījuma modelis jaunām politikas iniciatīvām ir pamats, kas valdībā tiks pieņemts.

Tāpat valdošā koalīcija sarunās par budžetu plāno vēl atsevišķi diskutēt par demogrāfijas veicināšanas pasākumiem, kurus varētu īstenot nākamgad. Dombrovskis sacīja, ka par šiem jautājumiem vēl notiks atsevišķas sanāksmes un koalīcija mēģinās vienoties gan par līdzekļu apmēru, gan par pasākumu saturu. Patlaban nepieciešamā finansējuma apjoms, pēc dažādiem priekšlikumiem, ir starp 9 un 18 miljoniem latu, skaidroja valdības vadītājs.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri