Pirmdiena, 11. augusts
Brencis, Audris, Inuta, Audra
weather-icon
+13° C, vējš 2.59 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Par valsts iestāžu pakalpojumiem turpmāk varēs norēķināties ar maksājuma kartēm

Iekasējot valsts budžeta maksājumus un maksu par budžeta iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem, no šā gada būs iespējams norēķināties ar maksājumu kartēm.

Valdības iepriekš apstiprinātie grozījumi noteikumos paredz, ka valsts un pašvaldību budžeta iestādes, saņemot samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem ar maksājumam kartēm un izsniedzot maksājuma karšu apstrādes termināļa kvīti, varēs nelietot kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai.

Noteikumi tāpat papildināti ar normām, lai nodrošinātu skaidrā naudā saņemtā apliekamā ienākuma uzskaiti fiziskām personām – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājam no saimnieciskajā darbībā gūtā apliekamā ienākuma, kuras var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas.

Izmaiņas arī paredz, ka šie noteikumi neattieksies uz ārvalstu fiziskām vai juridiskām personām, kas Latvijā reģistrētas tikai VID ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, bet kurām nav noteiktas saimnieciskās darbības veikšanas vietas Latvijā.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri