Ķīnas Civilās aviācijas pārvalde ir izdevusi rīkojumu, kas liek visām Ķīnas aviokompānijām pārbaudīt visu to rīcībā esošo lidmašīnu “Boeing-737” augstuma regulēšanas sistēmas, ceturtdien ziņoja Ķīnas interneta portāls “Džungo dzindzi van”.
“Šis ārkārtas rīkojums nozīmē, ka pastāv nopietni draudi drošībai,” sacīja Civilās aviācijas pārvaldes oficiāls pārstāvis. “Ja šis rīkojums netiks izpildīts, tad nepārbaudītajām lidmašīnām tiks aizliegts lidot,” viņš piebilda.
Portāla ziņā teikts, ka šī rīkojuma iemesls ir augstuma regulēšanas sistēmas “nopietna sabojāšanās” Īrijas aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnā “Boeing-737-800”, kad tā 2.martā lidoja no Nīderlandes uz Spāniju un bija spiesta veikt ārkārtas nolaišanos kādā no Beļģijas lidostām.
Ķīnas aviokompāniju rīcībā pašlaik ir vairāk nekā 400 lidmašīnu “Boeing-737”.