Svētdiena, 15. marts
Matilde, Ulrika
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Kalifornijā mežu ugunsgrēku dēļ izsludina ārkārtas stāvokli

Varasiestādes trešdien ASV Kalifornijas štata ziemeļos izsludinājušas ārkārtas stāvokli, kur plosās desmitiem mežu ugunsgrēku.

Kalifornijas gubernators Džerijs Brauns paziņoja, ka desmitiem ugunsgrēku plosās trijos štata ziemeļu apgabalos. Viņa lēmums par ārkārtas stāvokli piešķir līdzekļus cīņai ar liesmām.

Visbīstamākais ugunsgrēks jau iznīcinājis aptuveni 50 ēkas un apdraud vēl 200. Liesmas apņēmušas 10 000 hektāru lielu platību, ziņo štata varasiestādes.

Vairāk nekā 2000 ugunsdzēsēju un 11 helikopteriem izdevies savaldīt 50% no ugunsgrēka sākotnējās platības.

Savvaļas ugunsgrēki šobrīd plosās arī ASV rietumu štatos Aidaho un Vašingtonā.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.