Svētdiena, 15. marts
Amilda, Amalda, Imalda
weather-icon
+12° C, vējš 1.34 m/s, D-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Japānas ārlietu ministrs atkāpjas ziedojumu skandāla dēļ

Japānas ārlietu ministrs Seidzi Maehara svētdien atkāpās no amata nelikumīgi saņemtu ziedojumu skandāla dēļ.

Maehara, kurš tika uzskatīts par iespējamu kandidātu premjera amatam, atzina, ka saņēmis vairākus simtus ASV dolāru no Japānā dzīvojošas restorāna īpašnieces – Dienvidkorejas pilsones. Šādi viņš pārkāpis likumu, kas aizliedz valsts vadošajām amatpersonām saņemt ziedojumus no ārzemniekiem.

“Es atvainojos japāņu tautai par to, ka atkāpjos pēc tikai sešiem amatā pavadītiem mēnešiem un esmu izprovocējis neuzticēšanos ar sava politiskā finansējuma problēmu, lai gan esmu centies sekot tīram stilam politikā,” sacīja 48 gadus vecais Maehara.

Premjerministrs Naoto Kans, svētdien saņemot ministra atlūgumu, bija lūdzis viņu palikt amatā, tomēr Maehara atteicās to darīt.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.