Ievērojot to, ka valsts aizsardzības nozarei budžets ir samazināts par vairāk nekā 30%, tostarp arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), šā gada otrajā pusgadā bruņotie spēki nepiedalīsies desmit starptautiskās militārās mācībās, tādējādi valsts budžetā ietaupot vairāk nekā 150 000 latu.
NBS nepiedalīsies vairākās mācībās Dānijā un Lietuvā, kurās bija plānots pilnveidot militārās iemaņas Baltijas valstu kopējās vienības – Baltijas bataljona – vadībai un apakšvienību personālsastāvam, informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis.
Latvijas karavīri nepiedalīsies arī trijās pretmīnu operāciju mācībās Igaunijā un Latvijā, vienās glābšanas un meklēšanas operāciju mācībās Dānijā, kā arī militāro kuģošanas ceļu uzturēšanas mācībās Lietuvā.
Samazinātā apjomā notiks arī Zemessardzes (ZS) rīkotās mācības “Zobens”, šogad tās rīkojot tikai kā 1.ZS novada vienību mācības un nepiesaistot citas NBS vienības.