Piektdiena, 22. augusts
Rudīte, Everts
weather-icon
+13° C, vējš 2.84 m/s, D vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Ērgļos sākas Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde

Piektdien Ērgļos sākas Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā piektdien un sestdien piedalīsies 118 skolu komandas ar 1078 dalībniekiem no 43 pašvaldībām sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā.

Lielākā atsaucība bijusi distanču slēpošanai, kurai pieteikušies nepieredzēti liels skolēnu skaits – 337 dalībnieki. Jau tradicionāli liels dalībnieku skaits pieteicies startiem snovbordā – 224 dalībnieki, kā arī kalnu slēpošanā – 208 dalībnieki. Palielinājusies arī skolēnu interese par biatlonu, kuram pieteikušies 114 skolēni. Hokeja turnīrā piedalīsies 22 skolu komandas – vecākajā skolēnu grupā 18 komandas, jaunākajā grupā būs četras komandas.

Kamaniņu sporta rezultāti netiks iekļauti skolu kopvērtējumā. Šīs sacensības risināsies vēlāk – no 3. līdz 5. martam, jo februārī Siguldas kamaniņu un bobsleja trase ir noslogota ar citām sacensībām.

Jaunatnes olimpiādes laikā jauniešus atbalstīs un uz jauniem rekordiem iedvesmos olimpisko spēļu dalībnieki – kalnu slēpotājs Roberts Rode un biatlonists Jēkabs Nākums, kuri kalnu slēpošanas un distanču slēpošanas trasēs izies ar pirmo starta numuru un uzdos toni jaunajiem un noteikti mazāk pieredzējušajiem sacensību dalībniekiem. Līdzjutēju vidū būs arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība – prezidents Aldons Vrubļevskis, ģenerālsekretārs Einars Fogelis un viceprezidents Žoržs Tikmers.

Jaunatnes ziemas olimpiāde risināsies 17. reizi, un to organizē LOK, sadarbojoties ar Ērgļu novada domi. Olimpiādes atklāšanas ceremonija Ērgļu estrādē notiks piektdien plkst. 19, bet pirmās dienas sacensību uzvarētāju apbalvošanas ceremonija noritēs Ērgļu Saieta namā no plkst. 20. Individuālie sacensību uzvarētāji katrā vecuma grupā saņems olimpiādes medaļu un LOK diplomu. Katrs olimpiādes dalībnieks par piemiņu saņems ģenerālsponsora “O!Karte” suvenīrus ar Latvijas Jaunatnes olimpiādes simboliku.

Pēc sacensībām jaunie sportisti varēs baudīt atpūtu īpašā “Swedbank” sarūpētā programmā, kurā uzstāsies viens no Latvijas labākajiem dīdžejiem Toms Grēviņš. Skolu komandām sacensību laikā palīdzēs Ērgļu jaunieši, kuri izgājuši brīvprātīgo palīgu apmācības kursu. Jaunieši skolu komandas iepazīstinās ar dzimto pilsētu, palīdzēs sacensību laikā un veiks dažādus organizatoriskus darbus.

Pērn skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Madonas pilsētas 1.vidusskola, pēc sevis atstājot Kusas pamatskolu un Cēsu otro pamatskolu.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri