Piektdiena, 15. augusts
Zenta, Dzelde, Zelda
weather-icon
+23° C, vējš 3.41 m/s, D vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Atrasti pirmie bojāgājušie no avarējušās "Air France" lidmašīnas

Glābēju komandas Atlantijas okeānā atradušas pirmos bojāgājušos un spārna fragmentu no pirmdien avarējušās Francijas aviokompānijas “Air France” lidmašīnas.

Brazīlijas karaflote un gaisa spēki sestdien atrada divus līķus un turpina pārmeklēt rajonu, kurā peld lidmašīnas “Airbus A330” spārna daļa, kā arī pasažieru bagāža.Svētdien brazīliešu glābēju vienības okeānā atradušas vēl trīs cilvēku mirstīgās atliekas.
“Bez līķiem ir arī dažādas lidmašīnas atliekas. Sēdekļi, spārna fragments un dažādas citas lietas,” pavēstīja gaisa spēku pārstāvis.
“Šorīt tika atrasti vēl trīs līķi un tie tiek pārvesti uz fregati “Consititucion”,” paziņoja pārstāvis.
Lidmašīnā lidojušo cilvēku radinieki jau nodevuši DNS paraugus, lai palīdzētu identificēt savus tuvākos.
Starp pirmajām no okeāna izceltajām lietām bija zils lidmašīnas sēdeklis, neilona mugursoma ar datoru un ādas čemodāns ar “Air France” ‘biļeti iekšpusē.
Cilvēku mirstīgās atliekas un priekšmeti atrasti 450 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Fernandu di Noronjas salām, kas pašas atrodas 370 kilometrus attālu no kontinenta.
Meklēšana notiek 70 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no vietas, kur pēdējo reizi notika signālu apmaiņa ar lidmašīnu, kuri liecināja par virkni lidmašīnas sistēmu atslēgšanos.
Kā ziņots, Francijas izmeklētāji sestdien pavēstīja, ka pazudušajai “Air France” lidmašīnai bija tādi ātruma mērinstrumenti, kas arī citās lidmašīnās bieži rādīja nepareizus datus un kurus tuvākajā laikā bija paredzēts nomainīt.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri