Sestdiena, 14. marts
Matilde, Ulrika
weather-icon
+13° C, vējš 1.34 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

ASV armija aptur iznīcinātāja "F-35" izmēģinājuma lidojumus

ASV armija apturējusi visus jaunā reaktīvā iznīcinātāja “F-35” izmēģinājuma lidojumus iespējamo dzinēja problēmu dēļ.

Notikušais raksturots kā piesardzības pasākums, kad vienam iznīcinātājam Edvardsa aviobāzē Kalifornijā tika atklāta plaisa dzinēja turbīnas lāpstiņā.

“Ir pāragri teikt, cik liela mēroga ietekme būs šim atklājumam, tomēr piesardzības dēļ ir apturēti visu “F-35″ lidojumi, līdz būs pabeigta izmeklēšana un līdz galam būs izprasta lāpstiņās ieplīšana,” teikts programmas pārstāves paziņojumā. “Mums ir jānoskaidro, vai tas ir atsevišķs incidents, vai arī tas ietekmē konstrukciju.”

Šobrīd ASV spēkiem ir piegādāts 51 “F-35” un tiek plānots, ka armijai tika saražoti 2443 lidaparāti, kā arī vēl vairāki simti ārzemju partneriem, kas ieguldījuši naudu pasaules vismodernākā iznīcinātāja izstrādē, kā arī vismaz diviem klientiem, kas izrādījuši interesi to iegādē – Japānai un Izraēlai. Viens “F-35” maksā vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.