Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Latgran” apgrozījums pērn palielinājies

Kokskaidu granulu ražotājs “Latgran” pagājušajā gadā strādāja ar 160,737 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 87% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 29,1% un bija 20,074 miljoni eiro — liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums strādāja plānotajā režīmā. Jaunjelgavas, Jēkabpils un Krāslavas ražotnēs saražotais apmērs bija mazāks nekā iepriekšējā gadā, savukārt Gulbenes ražotnē tas nedaudz pārsniedza 2020. gada apmēru.

Skaidrojot pagājušā gada finanšu rādītājus, uzņēmuma vadība norāda, ka pērn noteicošais faktors bija izejmateriāla pieejamība un pieprasījums pēc gatavās produkcijas. Izejvielu izmaksas pērn saglabājās 2020. gada līmenī, un bija iespējams nodrošināt ražošanas procesu, tomēr ražošanas izmaksas negatīvi ietekmēja elektroenerģijas cenu sadārdzinājums, tādējādi decembrī tika ietekmēta ražošanas jauda, tomēr uzņēmumam izdevās 2021. gadu noslēgt ar peļņu.

Kopumā 2021. gadā uzņēmums saražoja 623 000 tonnu kokskaidu granulu, kas ir par 4% mazāk nekā 2020. gadā un par 1% mazāk nekā 2019. gadā. Visa saražotā produkcija tika realizēta eksportā, un tās pārdošanas apmērs palielinājās par 4%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums noslēdza 2020. gada beigās sākto meža zemju pārdošanas procesu un 2021. gadā “Latgran” nenodarbojās ar mežsaimniecisko darbību.

Komentējot Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi, uzņēmuma vadības ziņojumā atzīmēts, ka valstī izsludinātā ārkārtējā situācija uzņēmuma darbību būtiski neietekmēja.

Savukārt šajā gadā “Latgran” turpinās attīstīt kokskaidu granulu ražošanu un realizāciju. Vienlaikus tiks meklēti jauni materiāla ieguves avoti, lai 2022. gadā visas četras uzņēmuma ražotnes varētu strādāt ar pilnu jaudu un nodrošināt uzņēmuma ilgtspējīgu saimniecisko darbību arī turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latgran” 2020. gadā strādāja ar 85,939 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,5 reizes un bija 15,55 miljoni eiro.

Kompānija ir reģistrēta 2004. gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,1 miljons eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas “Graanul Invest”, bet tā patiesie labuma guvēji ir Igaunijas pilsoņi Anders Andersons un Rauls Kirjanens. 

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.