Jaunjelgavas apvienības pārvaldes komunālās nodaļas pārstāvji tikās ar pilsētas iedzīvotājiem, kuru mājokļos siltumenerģiju nodrošina uzņēmums SIA “EkoSil”, lai noskaidrotu viņu viedokli par uzņēmuma piedāvāto karstā ūdens tarifu, kas nākotnē plānojas nesamērīgi liels — apmēram 42 eiro par kubikmetru.
Iedzīvotāji vienbalsīgi iebilda pret šādu piedāvājumu. Privātais uzņēmums ar siltumenerģiju nodrošina Liepu un Mednieku ielas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iedzīvotājus, pirmsskolas izglītības iestādi “Atvasīte”, Jaunjelgavas vidusskolu, ģimenes ārstu prakses, zobārsta privātpraksi un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējus. Uzņēmums savlaicīgi neiesniedza plānoto tarifu karstajam ūdenim vasaras sezonai, tādēļ šobrīd spēkā ir pagājušajā vasarā apstiprinātais siltā ūdens tarifs. Tas gan rada zaudējumus pašvaldībai un vajadzēs tarifu mainīt, bet šis process ievilcies. Līgumā ir noteikts, ka jaunais tarifs ir jāiesniedz sešus mēnešus pirms siltumenerģijas tarifa maiņas. Apvienības vadība iesniegs Aizkraukles novada domē lēmumprojektu ar uzņēmuma piedāvāto tarifu (109,36 EUR/MWh) un aprēķinātajiem zudumiem pēc fakta, tas kopumā nozīmē, ka maksa par karsto ūdeni iedzīvotājiem varētu būt 41,98 EUR/m3. Ņemot vērā, ka tarifs ir nesamērīgi augsts un iedzīvotāji ir pauduši savu nostāju, apvienība lūgs apstiprināt ekonomista aprēķinu, pamatojoties uz SIA “EkoSil” iesniegto 2023. gada vasaras tarifu (75 EUR/MWh) un aprēķinātajiem zudumiem pēc fakta, kas galarezultātā varētu būt 28,87 EUR/m3. Ja domes deputāti to apstiprinās, par to tiks rakstiski paziņots SIA “EkoSil”, kas var atteikties nodrošināt karsto ūdeni par šādu tarifu.
Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada domes izpilddirektors, stāsta: “Domē nav apstiprināts siltā ūdens tarifs šai vasarai mājām, kurām to nodrošina privātais uzņēmējs. Lai iedzīvotāji nepaliktu ķīlnieku lomā, piemēro pagājušā gada tarifu. Tas gan ir terminēts. Tā termiņš ir beidzies un uzņēmuma pienākums bija piedāvāt jaunu, kas netika darīts. Pateica, ka siltā ūdens nebūs, jo viņiem jāveic remontdarbi. Sekoja domes reakcija — mēs uzskatām, ka uzņēmums nenodrošina līgumā noteikto pakalpojumu un vēlamies ar viņiem pārtraukt līgumsaistības. Visās kapitālsabiedrībās, kur apkurei izmanto šķeldu, cenas krīt, uzņēmumam “EkoSil” tā kāpj,” teic U. Riekstiņš.
Lai nenonāktu neapskaužamā situācijā, Aizkraukles novada dome izvērtē iespēju pārtraukt līgumu ar siltumenerģijas piegādātāju Jaunjelgavā — SIA “EkoSil”, sabiedrību informē pašvaldība.
“Vairākas apkures sezonas konstatēti vairākkārtēji siltumenerģijas padeves traucējumi, regulāri tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par siltumapgādes pakalpojumu slikto kvalitāti, tāpēc vērtēta iespēja pārtraukt līgumu ar siltuma piegādātāju. Līgums ar SIA “EkoSil” noslēgts līdz 2030. gada 2. augustam. Pēc šī gada janvārī vairāku dienu garumā piedzīvotā apkures pārtraukuma tika pieprasīta apkures iekārtu tehniskās atbilstības pārbaužu dokumentācija un konstatēts, ka siltumenerģijas ražotājs neievēro visas normatīvajos aktos noteiktās prasības apkures katlu iekārtām, kā rezultātā regulāri rodas to bojājumi, radot pārtraukumus siltumenerģijas ražošanas procesā un piegādē patērētājiem.
Izskatot lēmumprojektā aprakstīto informāciju un uzklausot pašvaldības izpilddirektora Ulda Riekstiņa viedokli, domes deputāti nolēma uzdot viņam veikt sarunas ar SIA “EkoSil” par 2014. gada 30. oktobrī noslēgtā līguma izbeigšanu un iespējām atpirkt katlumāju. Gadījumā, ja SIA “EkoSil” atteiksies no sarunām vai līdz šī gada 14. jūnijam netiks panākta savstarpēja vienošanās, tad uz Aizkraukles novada domes jūnija sēdi iecerēts sagatavot lēmumprojektu par līguma izbeigšanu. Dome arī nolēma uzdot SIA “Aizkraukles siltums” iesaistīties un veikt nepieciešamās darbības, lai siltumapgādes pakalpojumus nodrošinātu arī turpmāk,” ziņo pašvaldība.
Reklāma