Iemeslu, kāpēc pamosties ar sajūtu, ka esi atpūties, nevis saldi izgulējies, ir patiešām daudz. Viens no tiem – nepareiza spilvena izvēle. Tāpat – nespēja „palaist” mīļoto, bet jau veco spilvenu, kas nepilda savu funkciju pienācīgi. Šajā rakstā apskatīsim svarīgus kritērijus, kas ļaus Jums izvēlēties spilvenus internetā vēl ātrāk un vieglāk.
Sintētisks vai dabīgs spilvena pildījums?
Nav viennozīmīgas atbildes, kurš spilvena pildījums ir vislabākais – dabīgs vai sintētisks. Gan dūnu spilveniem, gan, piemēram, spilveniem ar polistirola bumbiņu pildījumu, ir savas priekšrocības. Cilvēki, kas dod priekšroku dabīgiem materiāliem, parasti izvēlas dūnu spilvenus, pārāk rūpīgi neizvērtējot alternatīvas. Ticiet mums – veltīgi. Mikrošķiedras, viskoelastīgais materiāls, poliestera šķiedras – sintētiskie spilvenu pildījumi, kurus izmēģinot Jūs novērtēsiet to efektīvo mitruma absorbāciju, higiēnu un vieglo kopšanu, kas ir ļoti svarīgi spilvena izvēlē. Segas un spilvenus ar sintētisko pildījumu Jūs varat vienkārši mazgāt veļas mazgājamā mašīnā, un tos nav jāmazgā ar rokām vai ķīmiskajā tīrītavā.
Kāda izmēra spilvenu izvēlēties?
Diezgan loģiski: lielāka izmēra spilvena cena būs augstāka, mazāka – zemāka. Protams, ja pieturēsimies šādai, maigi sakot, interesantai loģikai, Jūs varēsiet ietaupīt dažus eiro, taču šādi atrast sev piemērotāko spilveni būs maz ticams. Tāpat, kā izvēloties spilvenu, kura izmērs būs tāds pats, kā Jūsu esošajām spilvendrānām. Sākumā, ir jāizvēlas spilvens, un tikai tad – pēc tā izmēriem piemērotu gultas veļu.
Optimālo spilvena izmēru varat noteikt atkarībā no Jūsu auguma, svara, visbiežāk izmantojamajām miega pozām un citām individuālām vēlmēm. Standarta spilvenu izmēri pieaugušajiem ir 50×70, 60×60, 70×70 cm. Savukārt, rekomendējamais izmērs bērnu spilvenam (3-7 gadu vecumam) – 40×60 cm. Ja vāļājoties, Jūsu galva nenokrīt no spilvena, visticamāk, esat atradis sev nepieciešamo izmēru.
Kāds ir optimālākais spilvena augstums?
Interneta veikalos un fiziskajos veikalos pieejamo spilvenu augstums svārstās no pāris līdz pat 17 cm. Kā izlemt, kura augstuma spilvens Jums ir vispiemērotākais? Viens no galvenajiem kritērijiem ir miega poza.
· Ja parasti guļat uz sāna, Jums nepieciešams augstāks spilvens, kas varēs aizpildīt vietu starp kaklu un pleciem. Ieteicamais spilvena augstums ir no pleca līdz pakausim.
· Jums patīk gulēt uz muguras vai vēdera? Šajā gadījumā iesakām plānus spilvenus, kas palīdzēs izvairīties no pārmērīgas galvas noliekšanas.
Matrača augstums – vēl viens svarīgs kritērijs, kas jāņem vērā izvēloties optimālo spilvena augstumu. Tiem, kas izvēlas citus matračus, ieteicams izmantot augstākus un cietākus spilvenus. Tikmēr mīkstāks matracis, „diktē” savus noteikumus. Ja guļat uz mīksta matrača, Jums būtu jāizvēlas zemāks un mīkstāks spilvens.
Tikai dažu centimetru atšķirība spilvena augstumā var kardināli mainīt Jūsu miega kvalitāti. Nav nepieciešamības sakrāt veselu kalnu ar dažāda augstuma spilveniem! „Nostra”sortimentā Jūs varat atrast spilvenus ar aizdares rāvējslēdzēju. To atverot, Jūs varat izņemt daļu no spilvena, vai tieši otrādāk – papildināt pildījumu, lai pielāgotu spilvena augstumu Jūsu vajadzībām. Šis risinājums noderēs arī tad, ja, piemēram, nepieciešams spilvenu dot viesim, kura miega paradumi ļoti atšķiras no Jūsu.
Kādas formas spilvenu vislabāk iegādāties?
Arī uz šo jautājumu nevar būt vienas pareizās atbildes. Ne velti tiek piedāvāti dažādu formu spilveni. Šis ir ne tikai estētikas, bet arī Jūsu miega kvalitātes jautājums. Tiem, kuri parasti guļ uz vēdera vai, gluži pretēji, naktī maina dažādas miega pozas, viena no labākajām izvēlēm būs klasiskas formas spilvens. Tiem, kas guļ uz muguras vai sāna – ortopēdisks, piemēram, viļņveida spilvens.
Protams, ja pēc pāris mēnešiem vai gadiem ilgas „draudzības” ar spilvenu jūtat, ka miega kvalitāte ir pasliktinājusies, jāizmēģina citas formas spilvens. Galu galā mūsu ieradumi pastāvīgi mainās, pat mums to nepamanot. Tāpēc atkarībā no ieradumiem, var būt nepieciešams mainīt spilvena izmēru, formu vai augstumu.
Reklāma