Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bezpalīdzīgā situācijā nonākušus dzīvniekus nepametīs

Ilustrācija no freepik.com

Līdz marta beigām Aizkraukles novada pašvaldības policijai par bezsaimnieka klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu Aizkraukles novada administratīvajā teritorijā bija noslēgts līgums ar biedrību “Dzīvnieku glābšanas dienests”. Divi pašvaldības izsludinātie iepirkumi noslēgušies bez rezultāta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šī gada 26. martam noslēgtais līgums paredzēja bezpalīdzīgā stāvoklī (traumas, bezsaimnieka suņi, miruši dzīvnieki, putni u. c.) nonākušu dzīvnieku nogādāšanu patversmē, kā arī klaiņojošu kaķu izķeršanu, sterilizāciju un nogādāšanu atpakaļ dzīvesvietā, ja kaķis bija vesels.

Dzīvnieku glābšanas dienestam varēja zvanīt jebkurā diennakts laikā, tas izbrauca arī brīvdienās. Diemžēl šai patversmei tika piemērots liegums uzņemt ne tikai kaķus, bet arī suņus. Pēdējie Aizkraukles novadā notvertie kaķi tika sterilizēti veterinārajā klīnikā.

Aizkraukles novada pašvaldība divas reizes izsludināja jaunu konkursu par bezsaimnieka klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu Aizkraukles novadā teritorijā, un abas reizes konkurss noslēdzās bez rezultāta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas notiek ar bezsaimnieka klaiņojošajiem dzīvniekiem, ja par tādiem tiek ziņots? “Pagājušajā gadā mums bija ziņots par 14 suņiem, no kuriem 10 ievietoti patversmē, viens miris, un trīs ievietoti klīnikā. Bieži situācija tiek atrisināta, neizsaucot dzīvnieku patversmes darbiniekus, un suņi nonāk pie saviem saimniekiem,” stāsta Aizkraukles novada pašvaldības policijas priekšniece Anita Ozola. “Gada sākumā mūsu redzeslokā nonāca četri suņi, no kuriem vienu Neretā joprojām nav iespējams noķert. Iespējams, saimnieks pārcēlies uz dzīvi citā vietā un sunīti atstājis likteņa varā. Trīs suņus uzņēma dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu ķepā”. Šiem suņiem saimnieki bija miruši un bija nepieciešama steidzama palīdzība. Šobrīd katra konkrētā situācija tiek izvērtēta atsevišķi. Kaķu sterilizāciju pagaidām neveic. Ja kāds dzīvnieks būs nonācis nelaimē vai bezpalīdzīgā situācijā, meklēsim patversmi vai veterināro klīniku, kura sniegs palīdzību.”

Anita Ozola teic, ka cerība ir uz kārtējo iepirkumu: “Ievērojot normatīvo aktu prasības, iespējams, sadalīsim iepirkumu patversmes pakalpojumos un veterinārās klīnikas pakalpojumos, iesaistot vietējos pakalpojumu sniedzējus. Šobrīd patversmes ir pārpildītas, bet ceram, ka veiksmīgi atradīsim sadarbības partneri. Nelaimē nonākušus putnus varētu nogādāt uz biedrību “Drauga spārns”. Pastāv iespēja slēgt līgumus ar mednieku kolektīviem par meža dzīvnieku izķeršanu pilsētas vidē.

Aicinu iedzīvotājus būt atbildīgiem, izvērtējot mājas mīluļa iegādi. Apsvērt savas iespējas un uzņemties par viņiem pilnu atbildību. Atgādinu, ka suņiem jābūt reģistrētiem, vakcinētiem un jāuzturas iežogotā teritorijā. Pastaigas laikā saimniekam pilsētvidē suns jāved pie pavadiņas un jāsavāc aiz viņa atstātie ekskrementi. Arī lauku teritorijā suns nedrīkst klaiņot, tam jāatrodas īpašuma teritorijā. Kaķiem, kuri tiek laisti āra pastaigās, jābūt reģistrētiem (čipotiem), sterilizētiem un vakcinētiem, pretējā gadījumā tie tiks uzskatīti par bezsaimnieku dzīvniekiem un var tikt nogādāti patversmē.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.