Lai mazinātu epidemioloģiskos riskus ambulatorajās ārstniecības iestādēs, bija plānots, ka ikvienam to apmeklētājam būs jāveic Covid-19 tests. Šobrīd Veselības ministrijas sagatavotajā informācijā teikts, ka pagaidām pilotprojekta veidā ārstniecības pakalpojumu saņēmējus ar valsts apmaksātiem antigēna testiem pārbaudīs tikai tie ambulatoro pakalpojumu sniedzēji, kuri izteikuši šādu vēlmi.
Rada lielu neizpratni
Piektdien, 29. oktobrī, Jēkabpils reģionālā slimnīca savā mājaslapā ievietoja informāciju, ka no 1. novembra iestādes ambulatoro daļu — poliklīniku var apmeklēt tikai pacienti ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Tuvāk nekas nebija paskaidrots, kāda veida tests nepieciešams ārsta apmeklējumam. Tas daļai pacientu, kuriem vēl nav sertifikāta, bet vizīte pie ārsta bija paredzēta pirmdien, radīja lielu neizpratni, kā rīkoties — testu varēs veikt uz vietas ārstniecības iestādē vai tas jau jāveic iepriekš kādā no laboratorijām? Cilvēki uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu dodas no visa reģiona, un jaunā kārtība būtiski sarežģīja nokļūšanu pie ārsta.
Brīvdienās informāciju iegūt nevar
Tāda situācija izveidojās arī kādam pļaviņietim (vārds un uzvārds zināms — aut.), kuram veselības problēmas radās brīvdienās. Elektroniskajā pieraksta sistēmā sestdien noskaidrojis, ka pirmdien ir iespēja tikt pie viņam vajadzīgā speciālista, bet palika jautājums par testu. Poliklīnikā brīvdienās šādu informāciju iegūt nevarēja, un arī slimnīcas komunikācijas rīkos nekāds plašāks skaidrojums neparādījās. Zvanījis uz vienoto tālruni testa pieteikšanai, lai noskaidrotu, vai līdz pirmdienai iespējams veikt testu Jēkabpilī, jo nekur tālāk veselības problēmu dēļ pat nevarējis doties, un saņēmis atbildi, ka nē — brīvu laiku nav.
— Pēc ilgstošiem pūliņiem pirmdien izdevās sazvanīt poliklīnikas informatīvo tālruni, kur man paskaidroja, ka testa rezultātu vajag no laboratorijas. Kad jautāju, kā es to varēju veikt tik īsā laikā, man atbildēja, ka bija cilvēki, kuri sestdien to paguva. Man nepaveicās, un pie ārsta netiku. Varu iedomāties, kā jutās tie, kuri vizīti gaidīja krietni ilgāk un pat nezināja par šo jauno noteikumu, jo ne visi seko līdzi informācijai slimnīcas mājaslapā. Turklāt darbiniece pie informatīvā tālruņa atzina, ka arī viņi informāciju nereti uzzina sociālajos tīklos, — stāsta pļaviņietis.
Lūdzām situāciju skaidrot SIA “Jēkabpils slimnīcā” pārstāvjiem. Pirmdienas vakarā saņēmām atbildi, ka skaidrojums tiks sniegts, taču nedaudz vēlāk. To publicēsim laikraksta nākamajā numurā.
Reklāma