Laiks silts, pavasara darbi dārzā rit pilnā sparā, un mazdārziņu īpašniekiem klāt pēdējais brīdis, lai iegādātos kādu darbarīku.
Laiks silts, pavasara darbi dārzā rit pilnā sparā, un mazdārziņu īpašniekiem klāt pēdējais brīdis, lai iegādātos kādu darbarīku. „Staburags” mēģināja noskaidrot, vai Aizkraukles veikalos nopērkamas lāpstas un grābekļi.
Vai katrā Aizkraukles saimniecības preču veikalā ir visdažādākās lāpstas, kā arī vairāku veidu grābekļi.
Piemēram, veikalā „Viss lauksaimniekiem” Aizkrauklē, Enerģētiķu ielā 11, lāpstas maksā no sešiem līdz astoņarpus latiem. Tām ir ērts plastmasas rokturis.
Nopērkamas arī lāpstas bez kāta. Atkarībā no formas un izmēra tās maksā no Ls 1,05 līdz Ls 1,29. Savukārt lāpstas kāta cena –– no 83 santīmiem līdz latam un vienam santīmam. Šie kāti ir samērā rupji apstrādāti, tāpēc pirms rakšanas kātu vajadzētu noslīpēt ar smilšpapīru. Lai darbs labāk veiktos, lāpstu vajag arī uzasināt.
Samērā plaša ir arī grābekļu izvēle. Nopērkami gan dzelzs, gan plastmasas grābekļi. Tie maksā nedaudz lētāk par latu. Grābekļa kāts maksā 68 santīmus. Arī to derētu nogludināt ar smilšpapīru.
Sevišķi pieprasīti pašlaik esot vēdekļveida grābekļi. Tie maksā no Ls 2,15 līdz Ls 2,60. Ar šiem grābekļiem var ērti sagrābt pērnās lapas un sauso zāli.