Covid-19 saslimstība pamazām plešas plašumā arī Aizkraukles reģionā — pēdējo 14 dienu laikā no jauna saslimušas pavisam 122 personas, bet kopš janvāra — 328.
Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējo 14 dienu laikā, līdz 27. decembrim, Aizkrauklē konstatēti 40 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, Skrīveros — 7, Jaunjelgavas novadā — 15, Kokneses novadā — 14, Neretas novadā — 31, Pļaviņu novadā — 15. Kopš janvāra Aizkraukles novadā konstatēti 111 saslimšanas gadījumi ar Covid-19, Skrīveru novadā — 35, Jaunjelgavas novadā — 38, Kokneses novadā — 34, Neretas novadā — 69, Pļaviņu novadā — 41.
Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts informē, ka pagājušajā nedēļā analīzes nodeva 43 pašvaldības administrācijas un iestāžu darbinieki, jo trīs administrācijas darbinieces bija saslimušas, tomēr visi testi bijuši negatīvi. Pašlaik nav informācijas par jauniem uzliesmojumiem pašvaldības iestādēs.
Jaunjelgavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne stāsta, ka pašvaldības iestādēs saslimšanas nav, bet cilvēki novadā slimo, jo ir mobili, strādā Aizkrauklē, Rīgā un citviet.
Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris teic, ka ir satraukums par Iršu pansiju — tā ir kā pulvera muca, jo, ja kāds darbinieks saslimtu, būtu jāpiesaista armija, lai nodrošinātu aprūpi, sarunas par to ir ievadītas. “Piemēram, ja kāds saslimst bibliotēkā, visi darbinieki var doties karantīnā, bet vecie ļaudis ir jāaprūpē un kādam tas ir jādara. Tāpat jānodrošina apkure daudzdzīvokļu mājās un iestādēs. Nevaram būt simtprocentīgi droši, ka kāds darbinieks nesaslimst, tādēļ jau laikus gatavojamies dažādiem scenārijiem, arī sliktākajiem. Paldies zemessargiem, kuri ir gatavi palīdzēt, kad tas būs nepieciešams!” saka Dainis Vingris.
Aizkraukles slimnīcā Covid-19 slimnieki no citām medicīnas iestādēm tiek pārvesti no 15. decembra — tādi, kuriem nav vajadzīga mākslīgā plaušu ventilācija un kuriem ir blakus saslimšanas. SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne stāsta, ka pagājušajā nedēļā izrakstīti 10 pacienti, bet ārstējas ap 20. Pavisam var uzņemt 40 Covid-19 slimniekus.
Centrālās laboratorijas klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Kristīne Ūdre informē, ka analīžu nodošanas punktā Aizkrauklē joprojām medicīnas darbiniece brauc no Rīgas un tiek meklēts vietējais medicīnas darbinieks. Pieraksts tagad ir piepildīts. Punkts strādās vēl 30. decembrī, bet svētku brīvdienās būs pārtraukums, un darbs atsāksies 4. janvārī. ◆