Piektdiena, 20. februāris
Vitauts, Smuidra, Smuidris
weather-icon
+-11° C, vējš 1.34 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Vieglāk ir naudu neskaitīt

Pasākumā Koknesē piedalījās arī Latvijā pazīstamā diētas ārste Lolita Neimane ar vīru Gastonu, kurš darbojas Antīko automobiļu klubā. Viņiem savulaik piederējusi automašīna “Volga”, un abi Neimaņi sola — drīz būs atkal.

Pasākumā Koknesē piedalījās arī Latvijā pazīstamā diētas ārste Lolita Neimane ar vīru Gastonu, kurš darbojas Antīko automobiļu klubā. Viņiem savulaik piederējusi automašīna “Volga”, un abi Neimaņi sola — drīz būs atkal.
— Plānoju iegādāties “Volgas” universālo modeli, tas ir, GAZ — 21. Tā kā ģimenē abi esam ārsti, vēlos restaurēt auto medicīniskām vajadzībām. Tādas automašīnas savulaik Gorkijas rūpnīcā arī ražoja. Tagad no padomju laika mums ir 1949. gada izlaiduma “Pobeda” un 1955. gada automašīna “Zim”, — stāsta Gastons Neimanis.
Var teikt, ka ģimenes īpašumā esošais lepnais “Zim” ir uzbūvēts gandrīz no jauna, jo saimnieks tam pārskrūvējis katru skrūvīti. Vai tas ir dārgs vaļasprieks? Gastons Neimanis piekrītoši māj ar galvu, tomēr atzīst, ka visa summa nav jāiegulda uzreiz, bet pakāpeniski, jo šāds darbs vienā dienā nav paveicams. Viņš arī piebilst, ka vieglāk ap sirdi ir tad, ja pārstāj naudu skaitīt. Cilvēku neuztrauc tas, ko viņš nezina! Gastons Neimanis atklāj, ka šāda aizraušanās, no vienas puses, “cērt robu” ģimenes budžetā, bet tajā pašā laikā ir arī labs naudas ieguldīšanas veids. Piemēram, eksperti atzinuši, ka viņu “Zim” Krievijā maksā bargu naudu.
Ikdienā antīkajām automašīnām nav nepieciešama īpaša kopšana, tāpat putekļus katru dienu no tām neviens neslauka, bet daži nosacījumi tomēr ir. Automašīnu nedrīkst turēt laukā, bet tikai zem jumta, lai tā nebojātos. Pēc katras braukšanas reizes tā rūpīgi jānotīra, bet ziemā ar to nevajadzētu braukt vispār.
Ikdienā šīs automašīnas Neimaņu ģimene lieto reti, vairāk svētkos. Retro “autiņos” vizināts daudz kāzinieku. Lolita Neimane stāsta, ka “Zim” tomēr patērē pārāk daudz degvielas. Tai vairāk ir kolekcijas eksponāta vērtība. Taču šādā auto viņa jūtas pietiekami komfortabli. Tā kā ģimenei ir vairākas automašīnas, arī ikdienā lietojamās “ārzemnieces”, nereti radušās traģikomiskas situācijas. Piemēram, dīzeļdegvielas vietā automašīnas tvertnē kāds ielej benzīnu…
Vecāku stāstījumam par tehniku aizrautīgi pievienojas arī dēls Gustavs. Tēva pārziņā ir automašīnas, bet viņam kopā ar brāli Niklāvu piederot vairāki motocikli, un meklēti tiek interesantākie eksemplāri.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.