Ceturtdiena, 12. februāris
Karlīna, Līna
weather-icon
+-7° C, vējš 0.45 m/s, A vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Vai zinām, kas notiek?

Vakar 21 503 9. klases skolēni 739 Latvijas skolās piedalījās laikraksta “Diena” organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā “Kas notiek?”. Uz konkursa jautājumiem atbildēja arī  vienpadsmit Valles vidusskolas 9. klases audzēkņu.

Klases audzinātāja Gita Eriņa “Staburagam” atklāja, ka skolēni konkursam pieteikušies pirms mēneša un šajā laikā daudz rūpīgāk sekojuši līdzi notikumiem Latvijā un pasaulē.

Konkurss šogad notiek vienpadsmito reizi, un tajā desmit gados pavisam piedalījušies gandrīz 300 000 jauniešu. 1999. gadā konkursā piedalījās 68% no visām skolām, kurās ir 9. klase, bet šogad — jau 94%.

Arī šogad konkursā bija iespēja piedalīties elektroniski, izpildot anketu īpašā sadaļā “Dienas” interneta portālā. Izmantot šo iespēju bija pieteikušies ap 1000 skolēnu, pārējie konkursā piedalījās tradicionāli — izpildot drukātās anketas. Atbildēm uz 35 jautājumiem bija atvēlēts 40 minūšu.

No pulksten 10 ikviens interesents varēja pārbaudīt savas zināšanas, apmeklējot interneta portālu www.diena.lv.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteiks individuālos uzvarētājus un klases uzvarētājas — pa vienai no Kurzemes, Latgales, Rīgas reģiona, Vidzemes un Zemgales.

Uzziņa

2002. gadā par zinošāko klasi Zemgalē atzina M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas 9.a klasi.

2003. gadā konkursā Zemgalē uzvarēja Santa Inda no Zalves pamatskolas.

2006. gadā par zinošāko Zemgalē atzina Viesturu Mauliņu no M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas.

2007. gadā Zemgalē uzvarēja Daudzeses pamatskolas 9. klase. 

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.