Pirmdiena, 9. februāris
Aldona, Česlavs
weather-icon
+-17° C, vējš 0.31 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Tikšanās ar cīņubiedriem

“Man aizvadītajā vasarā bija daudz skaistu piedzīvojumu, grūti pat nosaukt kādu atsevišķi,” stāsta allaž omulīgais un optimistiskais  liliju selekcionārs Jānis Vasarietis.

“Šovasar es organizēju interesantu salidojumu Lielvārdē.
Vācija, juzdama kara iespējamo pavērsienu, kā arī lidotāju trūkuma dēļ 1943. gadā atļāva un atbalstīja latviešu kara aviācijas vienības formēšanu. Vispirms nolēma izveidot vairākas nakts bumbvedēju eskadriļas, šim nolūkam ierīkojot Grobiņā aviācijas skolu. “Vācu armijas latviešu bumbvedēju lidotāju pulkā Grobiņā dienēju arī es,” stāsta Jānis Vasarietis.  “Viens no spilgtākajiem šīsvasaras piedzīvojumiem — tikšanās ar kādreizējiem cīņubiedriem.”
Pulkā bija ap 1250 vīru. 1989. gadā radās ideja sanākt kopā bijušajiem cīņubiedriem. Izdevās apzināt tikai pusotra simta. Vēlāk tika  nodibināta Aviācijas veterānu kopa, par kuras prezidentu iecēla Jāni Vasarieti.
“Tagad esam palikuši tikai trīsdesmit divi. Vecākajam ir 97 gadi, bet jaunākajam — 85. Uz cīņubiedru tikšanos Nacionālo bruņoto spēku bāzē Lielvārdē bija ieradušies tikai 15 veterānu.”
Jānim Vasarietim par šo tikšanos atgādinās arī ordenis, ko viņš todien saņēma par nopelniem Latvijas kara gaisa spēku darbībā.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.