Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu vadītāji gatavojas streikot, ja viņiem nepiešķirs operatīvā dienesta darbinieku statusu, nepalielinās algas, neapdrošinās pret nelaimes gadījumiem.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu vadītāji gatavojas streikot, ja viņiem nepiešķirs operatīvā dienesta darbinieku statusu, nepalielinās algas, neapdrošinās pret nelaimes gadījumiem, nenodrošinās potēšanu pret hepatītu un citām infekcijas slimībām, kā arī kvalitatīvas automašīnas.
Autovadītāju pusē ir arī Rīgas ātrās medicīniskās palīdzības stacijas direktors Semjons Šics. Kā tas var būt, ka operatīvā dienesta transportam ir piešķirts īpašais statuss, bet personālam nav? Tas ir absurds, jo medicīnas darbinieki ir neatliekamās palīdzības sniegšanas procesa sastāvdaļa.
Vakarrīt radio rīta ziņās dzirdēju, kā viens no ātrās palīdzības autovadītājiem sūrojās par nepatīkamajām izjūtām algas dienā: “Kad pārnesu mājās savus astoņdesmit latus, sieva pārmet, ka par šādu algu strādā tikai fanātiķi vai trakie… “.
Šai sievietei liela daļa taisnības, jo ātrajā palīdzībā parasts autovadītājs strādāt nevar. Viņš ir pielīdzināms mediķiem, pat pārāks, jo no viņa prasmes ātri braukt atkarīgs,vai varēs glābt cilvēka dzīvību. Tieši autovadītāji, ziemā aizputinātajos ceļos neiebraucot, slimnieku līdz mašīnai iznes uz rokām, piektajos un augstākos stāvos stiepj smago skābekļa balonu, mašīnā feldšerei pat palīdz pieņemt dzemdības.
To visu redzam dzīvē, un arī “Staburagā” par šādiem gadījumiem esam rakstījuši ne reizi vien. Nav godīgi, ka šie cilvēki, riskējot ar savu dzīvību, glābj citus, par to saņemot no 80 līdz 100 latu, ja ir piemaksas, tad ap 140 latu.
Ir lietas, kuras nevar nopirkt ne par kādu naudu, tomēr arī fanātiķim ir ģimene, par kuru jārūpējas. Saņemot tik mazu algu, jāiztiek tikai no apziņas, ka esi cilvēkiem vajadzīgs.
Situācija samilzusi līdz streikam. Diemžēl pie mums ievēro tikai tos, kuri streiko vai piketē. Tos, kuri pacietīgi un godprātīgi par niecīgu samaksu dara savu darbu, nepamana.
Varbūt pamanīs tad, kad ielās izbrauks desmitiem automašīnu ar speciālā dienesta bākuguni un kauks sirēnas?